Joninės Kaune 2018.

Kauno pilies loma (nuo Papilio g. pusės).

Birželio 23 d. 20–23 val.

Programoje

Grupės „Baltos varnos“ (folk), „Ūkanose“ (folk rock) ir „Rebelheart“ (rock)

su populiarių pasaulio hitų ir žinomiausių grupės dainų programa.

Renginio vedėjas Edvinas Vadoklis.

Joninių laužas, žolynai, vainikų pynimai!

Renginys nemokamas.

Apie atlikėjus.

,,Baltos varnos“

Grupė ,,Baltos varnos“ – tai keturios talentingos asmenybės, kurias jungia muzika. Pagrindinės vokalistės ir dainų kūrėjos Milda ir Teresė Andrijauskaitės, pernai suspindėjusios Laumių vaidmenyse, skambiai per arenas nužengusiame miuzikle ,,Eglė žalčių karalienė“. Unikaliais vokalais išsiskiriančios merginos daugeliui tapo atradimu. Dar didesniu atradimu gali tapti jų autorinė kūryba, kuri netelpa vien tik į dainuojamosios poezijos rėmus. Grupės atliekamos dainos kupinos folk’o elementų, galima išgirsti etno ar liaudies dainų motyvų. Ką jau kalbėti apie improvizacijas, kurių gausu tarp dainų. Bosinės gitaros partijas grupėje atlieka Julius Bakanauskas, mušamaisiais ritmą laiko Tomas Urbanavičius.

Grupė ,,Baltos varnos“ 2013 m. buvo įvertinta Sauliaus Mykolaičio vardo premija už ryškiausią debiutą, tais pačiais metais laimėjo 1-ąją vietą respublikiniame dainuojamosios poezijos konkurse. Klausytojai, besilankantys tokiuose festivaliuose kaip nacionalinis bardų festivalis ,,Purpurinis vakaras“ Anykščiuose, tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis ,,Tai-aš“, ,,Mėnuo juodaragis“, ,,Akacijų alėja“ ar ,,Saulėtosios naktys“, turėjo galimybę pasiklausyti grupės kūrybos. 2016-2017 m. grupė lankėsi JAV, atrado ją ir Airijos publika. 2017 metais buvo surengtas debiutinio disko „Dar nedaviau tau vardo“ pristatymo turas po Lietuvą.

Grupės ,,Baltos varnos“ atlikėjos LRT projekte. Plačiau…

Grupė ,,Baltos varnos“ Žinių radijo laidoje. Plačiau…

Grupė ,,Baltos varnos“ soc. tinkle Facebook. Plačiau…

Grupė „Ūkanose“.

„Ūkanų“  nariai, besidomintys senąja lietuvių kultūra, folkloru bei tikėjimu, savo muzikoje pristato senąsias lietuvių dainas, sustiprindami jų skambesį sunkesnėmis aranžuotėmis. Žinoma, repertuare yra ir savos kūrybos dainų, kuriomis raginama vėl atrasti ryšį su savo protėviais, jų palikimu, gimtąja žeme bei kalba.

Kodėl „Ūkanose“? Ūkanos – tai vieta, kur slepiasi protėvių vėlės. Senovės lietuviai tikėjo, kad mirusiųjų kūnai tęsia savo buvimą rūko-ūkanų pavidale. Ūkanos – rūkas buvo naudojamos ir kare – paslėpti kariuomenei prieš mūšį. Senoliai sako, kad ūkanos – tai vandenų ugnis – susidaranti sąveikaujant dviems skirtingiems pradams – vandeniui ir ugniai. Ir galiausiai – ūkanoms artimas žodis ūkti, ūkavimas, kas yra susiję su garsu – laukiniu, neprijaukintu, sklindančiu nuo vėjo ar iš girių tankmės.

Grupė gyvuoja jau 6 metus. Per šį laiką sugrota festivaliuose: „Iš kartos į kartą 2013“, „Margos Pievos 2013“, „Vasaknų alaus festivalis 2014“, „Kilkim žaibu XVI – 2015“, „Zobens un Lemmes 2015“, „Mėnuo Juodaragis XIX – 2016“, „Auszra 16 – 2017“, „Kilkim Žaibu XVIII – 2017“. Taip pat dalyvauta daug patriotinių renginių, koncertų, grota valstybinių švenčių metu, miestelių šventėse. Pasirodymų pub’uose, klubuose metu apšildytos gerai žinomos Lietuvos, Europos ir pasaulio grupės. Keletas jų: argentiniečiai „Skiltron“, rumunų sunkiosios muzikos pasididžiavimas „Negura Bunget“ bei Lenkijos folk metalo pažibos „Percival Schuttenbach“.

Grupė „Ūkanose“ soc. tinkle Facebook. Plačiau…

Grupė „Rebelheart“.

1992 02 29 diena. Ši paslaptinga ir įdomi diena subūrė 4 žmones į vieną branduolį, kurį jie pavadino „Rebelheart“. Grupės sudėtis nepakito nuo pat pirmosios dienos. Jos nariai: Darius Mickus – vokalas, gitara; Dainius Urbanavičius – gitaros; Kęstutis Jurkšaitis – būgnai; Regimantas Turūta – bosinė gitara.

Daugiau kaip 800 koncertų Lietuvoje, Baltijos šalyse, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Norvegijoje, Rusijoje…

Nuo 1994 metų grupė buvo nominuojama prestižiškiausiuose Lietuvos muzikiniuose apdovanojimuose ir tris kartus buvo pripažinta geriausia Lietuvos roko grupe.

9 CD, 7 video klipai, 1994 metais nufilmuoti du tikro garso koncertai LNK televizijoje, 2008 metais – Lietuvos Ryto televizijoje.

Savo istorijoje grupė kūrė bendrus projektus ir koncertavo kartu su daugeliu ryškiausių Lietuvos atlikėjų. Grojo vienoje scenoje su tokiomis roko pasaulio įžymybėmis, kaip „New Model Army“, Bruce Dickinson Band (ex „Iron Maiden“), Rod Stewart (2010 m.), Lenny Kravitz (2011 m.), Marilyn Manson (pastarojo koncertus RH „apšildė“ du kartus – 2001 ir 2012 metais), „Def Leppard“ (2014 m.) ir kitais.

Šiuo metu „Rebelheart“ aktyviai kuria ir įrašinėja dainas naujam albumui, su nekantrumu laukia, kada galės jas pristatyti savo klausytojams bei žengia žingsnį į naują, paslaptimi dvelkiantį, bet ryškią žinutę nešantį „For Peace in the World“ projektą.

Grupė „Rebelheart“ soc. tinkle Facebook. Plačiau…

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-06-07, Spausdinti Spausdinti