Lietuva – mano veidas.

Projektas/kūrybinės dirbtuvės
„Tapiserijos mozaika: Lietuva – mano veidas“.
 

Kviečiame visus – vyrus ir moteris, mažus ir vyresnius, dirbančius, skubančius ar stabtelėjusius, su šeima, draugais, bendradarbiais ar bendramoksliais susiburti šiltam kūrybiniam pasibuvimui ir sudalyvauti projekte – išausti savo mintis apie Lietuvą ir Lietuvai. 

Kam šis projektas?
Švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų sukaktį, vis keliame klausimus: kiek mums svarbi Lietuva, kiek čia mūsų esančių nusivylusių ja, kiek besidžiaugiančių, besididžiuojančių, kiek visai nekeliančių klausimų, tiesiog esančių. Atsakyti į juos sudėtinga, tad šias ar kitas mintis siūlome išreikšti audimo kalba, kad sudėję po dalelę tos Lietuvos, kurią nešiojamės savyje, gimtų vienas bendras atspindys – tapiserijos mozaika „Lietuva – mano veidas“. 

Kas ta tapiserija?
Iš pranc. tapisserie – rankų darbo austinis sieninis kilimas.

Kodėl austi?
Nes tekstilė pati artimiausia žmogui, jo kūnui. Tai lėtas procesas, kuriam vykstant, rankomis liečiama kiekviena gija, kiekvienas milimetras, ir visi jie prisigeria audžiančiojo jausmų ir minčių energijos.

Pirmoji projekto dalis – kūrybinės dirbtuvės. Jų metu susipažinsite su tapiserijų audimo būdu ant mažų rėmelių ir projekto idėja – kurti savo mažą tapiseriją, kuri taps vieno didelio kūrinio dalimi. Dirbtuvėse kviečiame akimirkai pamąstyti apie savo santykį su Lietuva ir, su mūsų pagalba, nuausti 8x8cm dydžio audinukus, „sudedant“ į juos savo mintis ir jausmus, išreikštus per spalvą, simbolį.

Antroje projekto dalyje, remiantis dalyvių mintimis, bus sukurtas didelio formato piešinys, pagal kurį maži kūrybinių dirbtuvių dalyvių audiniai bus jungiami į vieną didelę tapiseriją/mozaiką. Užbaigtą kūrybinį darbą planuojama eksponuoti Kauno kultūros centre, Lietuvos Respublikos Seime ir kitose kultūrinėse erdvėse.

Kviečiame švęsti Lietuvos gimtadienį kartu su mumis šiltai ir kūrybingai.

🏚 Kur? – Kauno kultūros centro tekstilės studijoje „Gijų sodai“ arba jūsų erdvėje.
⏳ Kiek trunka? – ~2 valandas (priklausomai nuo dalyvių amžiaus, grupės dydžio ir pageidavimų).
👥 Kam? – 5-12 žmonių grupei (vyresniems nei 10 metų).

📞 Susitikimui registruokitės tel.: +370 612 15828
✉ Registruotis ar klausti galite jau dabar el. paštu
a.vitkuniene@kaunokulturoscentras.lt

Prisidėti prie projekto – vienos didelės tapiserijos mozaikos Lietuvai kūrimo, galite ir nedalyvaudami mūsų vedamose kūrybinėse dirbtuvėse, o nuausdami savo mažą dalelę savarankiškai. Kaip tai padaryti, klauskite mūsų el. paštu a.vitkuniene@kaunokulturoscentras.lt

Gijų sodai FB

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-07-14, Spausdinti Spausdinti