Naujienos

Artėja festivalis „Kauno rampa 2018“.

2018-03-06
Režisierius Rimantas Štaras.

Tradicinis mėgėjų teatrų festivalis „Kauno rampa 2018“ bus organizuojamas 46-ąjį kartą ir skiriamas Lietuvos vardo 100-mečiui. Publikai bus parodyti pagal lietuvių autorių kūrinius pastatyti spektakliai.
Balandžio 8-12 d., publikai bus parodyti penki spektakliai, trys iš jų – premjeros. Keturis  spektaklius vaidins mėgėjai, vieną, siekiant paskatinti mėgėjų ir profesionalų kūrybinius mainus – profesionalūs aktoriai.  Juo ir prasidės festivalis.

PROGRAMA

Balandžio 8 d. (sekmadienį) 16 val.
Pankomedija „Tamošius Bekepuris“ (N-13).
Teatras „cezario grupė“.
Festivalio svečių pristatomas spektaklis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje (2016 m.) pripažintas „Talentingiausia lietuvių klasikos interpretacija“, kita nominacija – „Žiūrovų spektaklis“.
Režisierius Cezaris Graužinis.
Kompozitorė Ieva Baranauskaitė.
Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas.
Vaidins: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vilma Raubaitė.
Gros: Ieva Baranauskaitė (klavišiniai), Mykolas Baranauskas (mušamieji), Stasys Šalaševičius (saksofonas).

Bilieto kaina 5 eurai.

Balandžio 9 d. (pirmadienį) 18.30 val.
Premjera. Sodžiaus mėgėjų teatro vakaronė.
Stasio Žemaičio komedija „Jaunikis iš Kauno“ ir Seirijų Juozo komedija  „Moterims neišsimeluosi“.
Kazio Binkio teatras. 

Komedija „Jaunikis iš Kauno“.
Dvi motinos, pasitelkusios visas galimas to meto ryšio priemones (gaila, kad tuomet nebuvo kompiuterių), susitaria: viena –  ištekinti savo  persirpusią dukrelę,  kita – savąjį sūnelį, Kauno inteligentą, garsų miesto slaptų naktinių reikalų valdininką. Dabišius jaunikis nepatinka peršamai mergelei. Ji net apsimeta serganti pasiutlige. Kas įvyksta po jų susitikimo, tik šuo Rudkis gali  paliudyti: suplėšytos kelnės, sūriai sūreliai, barabonai…

Komedija „Moterims neišsimeluosi“.
Ir šioje komedijoje moterys pergudrauja vyrus. Taip ir norisi sutapatinti serialo „Moterys meluoja geriau!“ ir šios komedijos šiuolaikiškumą. Provincijos teatro artistė Zosė Žakaitė, turėdama nemažai gerbėjų, per vieną spektaklį sėdintiems Uošviui su Žentu, šūkteli: „Mielas Albertėli, aš lauksiu tavęs rytoj vakare“.
Susitikimas įvyksta, tačiau į pasimatymą atskuba ir Uošvis, pamanęs, kad tai jis buvo kviečiamas, mat irgi vardu Albertas.  Zosė nepasimeta. Net ir tuomet, kai netikėtai atvyksta ir dar vienas jos gerbėjas, turtuolis Liudvikas. Visi sukasi, kaip išmano. Nelengva „išsimeluoti“. Ir vyrams, ir moterims.
Teatro vadovas ir režisierius Rimantas Štaras.
Kostiumų kūrėja Joana Dainienė.
Dainų autorius ir atlikėjas Voldemars Petersons.
Vaidins: Jurijus Bykovas, Joana Dainienė, Laura Spancernaitė, Virginija Vitkauskienė, Edvardas Baniulis, Rita Liutkienė, Eduardas Kartanas, Levutė Agliniškienė, Giedrė Radzvilavičiūtė, Gintautas Šliažas, Deividas Andziulis, Edita Krakauskaitė ir Rima Krupskytė.

Bilieto kaina 3 eurai. 

Balandžio 10 d. (antradienį) 18.30 val.
Premjera. Vytauto Bačiūno „Ponia Barbė“.
Kauno Kazio Binkio teatras.
Kaimo merga Barbora sugalvoja, kad jai laikas vykti į Kauną ir tapti ponia. Kaip sumano, taip padaro. Meta darbus ūkyje, pasičiumpa į kompaniją tingų berną Tamošių ir šauna tiesiai į Kauną,  kuriame verda gyvenimas: Metropolis, faif-o-klokai, Konradas, frantai, fokstrotas!!!
Režisierė Nida Vita Žilinskienė.
Dailininkė Rasa Puišienė.

Bilieto kaina 3 eurai. 

Balandžio 11 d. (trečiadienį) 18.30 val.
Spektaklis-alegorija „Pasaka apie avį“ ir teatrinė improvizacija Kazio Sajos pjesės „Mamutų medžioklė“ tema.
Kauno rajono Ramučių kultūros centro Voškonių laisvalaikio salės teatro „Siena“ ir Vilijampolės bendruomenės centro teatro MMT bendri projektai.
Spektaklis-alegorija „Pasaka apie avį“.
Tai pasakojimas apie mažą aviuką, kuris labai norėjo tapti žmogumi. Apmąstymas apie mūsų civilizaciją, mūsų laikmetį…
Teatrinė improvizacija „Mamutų medžioklė“.
Per visą žmonijos civilizacijos laikotarpį žmogus ieško idealios visuomenės, idealių santykių, idealaus gyvenimo. Visa tai spektaklio kūrėjai ir pjesės autorius K. Saja įvardija kaip „šventę“. Šis spektaklis ir yra apie tos „šventės“, kurią kiekvienas įsivaizduoja kitaip, ieškojimą. Kiekviena karta savaip perskaito ir suvokia K. Sajos pjesę „Mamutų medžioklė“. Ir  „mamutai“, ir „medžiotojai“ kiekvienam  istoriniam laikotarpiui kiti…
Režisierė Hana Šumilaitė.

Bilieto kaina 3 eurai. 

Balandžio 12 d. (ketvirtadienį) 18.30 val.
Balio Sruogos komedija „Dobilėlis penkialapis“.
Aleksandro Stulginskio universiteto teatras „Jovaras“.
 B. Sruogos satyrinėje komedijoje „Dobilėlis penkialapis“ veiksmas vyksta provincijos miestelyje, tarpukario Lietuvoje. Inteligentų klubo skaitykloje tuoj prasidės viengungių brolelių draugijos posėdis, kuriame bus svarstomas labai svarbus ir aktualus klausimas. Norint subalansuoti biudžetą, viengungius ketinama apkrauti sunkia mokesčių našta. Ką daryti? Kaip gelbėtis? Bobų intrigos, daugiau nieko! Gal reikėtų atsisakyti viengungystės ir ieškoti pačios? Ne! Ne! Bet… pinigas lieka pinigu.
Kaip tyčia, miestelyje yra viena ideali nuotaka, į kurią slapta įsižiūrėję visi viengungiai. Ji – graži, turtinga, protinga ir žodžių kišenėje neieškanti dama. Jeigu ji sutiktų tekėti, vienu tokiu žygiu būtų galima labai greitai išspręsti visas problemas. Štai ir puola viengungiai broleliai prašyti gražuolės rankos vienas kitą trypdami. Visos priemonės šioje žūtbūtinėje kovoje tinka: ir melas, ir šmeižtas, ir apkalbos, ir užgauliojimai… Rimtieji jaunikiai pasiruošę dėl nuotakos vienas kitą į gabalus sudraskyti. Kas gi laimės geidžiamiausios nuotakos ranką išaiškės tik spektaklio finale, nugiedojus Žalvakario gaidžiui.
Teatro direktorius Mindaugas Kiburys.
Teatro vadovė ir režisierė Remigija Sadzevičienė.
Dailininkė Danguolė Raudonienė.
Kostiumų autorė  Irma Gaidienė.
Kapelmeisteris Romualdas Sadzevičius.
Šviesų dailininkai: Darius Čepulis, Simonas Rudminas.

Bilieto kaina 3 eurai. 

Bilietus netrukus bus galima įsigyti Tiketa.lt arba 1 val. prieš spektaklį.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“ (Kęstučio g. 1).
Informacija tel. nr.  (8 37) 309 661, www.tautosnamai.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-03-06, Spausdinti Spausdinti