Naujienos

Miesto Joninėse – grupė „Ūkanose“!

2018-05-15

Grupė „Ūkanose“.

„Ūkanų“  nariai, besidomintys senąja lietuvių kultūra, folkloru bei tikėjimu, savo muzikoje pristato senąsias lietuvių dainas, sustiprindami jų skambesį sunkesnėmis aranžuotėmis. Žinoma, repertuare yra ir savos kūrybos dainų, kuriomis raginama vėl atrasti ryšį su savo protėviais, jų palikimu, gimtąja žeme bei kalba.

Kodėl „Ūkanose“? Ūkanos – tai vieta, kur slepiasi protėvių vėlės. Senovės lietuviai tikėjo, kad mirusiųjų kūnai tęsia savo buvimą rūko-ūkanų pavidale. Ūkanos – rūkas buvo naudojamos ir kare – paslėpti kariuomenei prieš mūšį. Senoliai sako, kad ūkanos – tai vandenų ugnis – susidaranti sąveikaujant dviems skirtingiems pradams – vandeniui ir ugniai. Ir galiausiai – ūkanoms artimas žodis ūkti, ūkavimas, kas yra susiję su garsu – laukiniu, neprijaukintu, sklindančiu nuo vėjo ar iš girių tankmės.

Grupė gyvuoja jau 6 metus. Per šį laiką sugrota festivaliuose: „Iš kartos į kartą 2013“, „Margos Pievos 2013“, „Vasaknų alaus festivalis 2014“, „Kilkim žaibu XVI – 2015“, „Zobens un Lemmes 2015“, „Mėnuo Juodaragis XIX – 2016“, „Auszra 16 – 2017“, „Kilkim Žaibu XVIII – 2017“. Taip pat dalyvauta daug patriotinių renginių, koncertų, grota valstybinių švenčių metu, miestelių šventėse. Pasirodymų pub’uose, klubuose metu apšildytos gerai žinomos Lietuvos, Europos ir pasaulio grupės. Keletas jų: argentiniečiai „Skiltron“, rumunų sunkiosios muzikos pasididžiavimas „Negura Bunget“ bei Lenkijos folk metalo pažibos „Percival Schuttenbach“.

Truputį grupės istorijos:

„Ūkanose“ – folk metal grupė iš Vilniaus, susibūrusi 2012 metų pradžioje. Grupės idėja ir koncepcija gimė Linui ir Tadui. Nuo pat pirmos dienos buvo aiškus tikslas – folk rokas/ folk metalas. Netrukus prie grupės prisijungė ir kiti nariai. Prasidėjo intensyvios repeticijos Muzikos Laboratorijos studijoje. „Ūkanose“  debiutavo tais pačiais metais sugrodama kelis koncertus. 2013 metai buvo kupini intensyvių repeticijų ir savo skambesio paieškų, sudalyvauta keliuose festivaliuose. 2014 metų pradžioje pirmą kartą žengta į studiją, bet dėl lėšų stygiaus buvo nuspręstą įrašyti tik vieną promo dainą, kurią tų pačių metų rugpjūčio mėnesį paleido Lietuvos bei užsienio roko stotys. 2015 metų pradžioje buvo atnaujinta grupės sudėtis ir pradėti būsimojo albumo įrašai. Tais metais sugrota nemažai koncertų įvairiose vietose, festivaliuose bei surengti pirmieji koncertai už Lietuvos ribų – pas brolius latvius. Deja, rudenį grupės sudėtis dar kartą pasikeitė – šįkart iš esmės. Grupę paliko ne tik bosistas, bet ir abu grupės vokalistai. Prie kolektyvo prisijungė Andrius (bosinė gitara) ir Robertas (solo, ritmo gitara). 2016 metų pradžioje prie mikrofono stojo Martynas, kuris ir įrašė vokalo partijas debiutiniame „Ūkanų“  albume. Atsinaujinusi grupė greitai surengė savo pirmą koncertą su nauja sudėtimi, o 2016 metų lapkritį išleido bei pristatė savo pirmąjį albumą, kurį folk metal.nl apžvalgininkai įvertino kaip puikų debiutinį leidinį. Šiuo metu jį galima įsigyti iš muzikantų arba nusipirkti „digital pack“ iš Spotify arba Google play. 2017 metais įvyko suplanuotas mini turas po kaimyninę Lenkiją, taip pat sugrota keliuose festivaliuose. Tais pačiais metais prie grupės prisijungė būgnininkas Vilius bei fleitistė Greta, kuri savo žavesiu ir charizma puikiai dera prie kolektyvo. O pavasario pradžioje į „Ūkanų“ gretas įsiliejo Laurynas (gitara) bei Linas K. (vokalas), taip pat koncertuose išsvysite vokalistą Jokūbą. Naujieji nariai greitai pritapo kolektyve.

Grupė „Ūkanose“ soc. tinkle Facebook. Plačiau…

 

(nuotraukos iš grupės „Facebook“ paskyros)

Šventės programoje

Grupės „Baltos varnos“ (folk), „Ūkanose“ (folk rock) ir „Rebelheart“ (rock)
su populiarių pasaulio hitų ir žinomiausių grupės dainų programa.
Renginio vedėjas Edvinas Vadoklis.
Joninių laužas, žolynai, vainikų pynimai!
Renginys nemokamas.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-05-15, Spausdinti Spausdinti