Parodos, dailės studija

Šiuo metu veikia šios parodos:

I aukšto fojė prie Didžiosios salės

Eglės Jesulaitytės tekstilės paroda „Sparnų pavėsy“.

Sparnų pavėsy…
Viltis – skaudus atsibudimas naktyje. Voratinklis tarp dangaus ir žemės. Virpančio, permatomo audinio skiautė. Kurianti ranka – teptuko brūkšnys, lyg išėjimas nebūtin.
Sielvartas išaugina ištvermę, ištvermė – išbandytą dorybę, išbandyta dorybė – Viltį, kad Dievo meilė, Šventosios Dvasios galia, išlieta žmonių širdyse.
Lemtis išbando mirtimi, melu, netikra prabanga, bet viską ištveria tik Viltis. Tik ji keliauja į ateitį.
Kiekviena karta turi savus sunkumus, jų išgyvenimas teikia jėgų po to gyvenantiems, tarsi dabartis įkvepia ateitį, o gal įkvėpimas, atjauta ir supratimas smelkiasi vingiuotais liūdesio horizontais.
Vilties keliai skirtingi, įvairiai pasiekia žmogų ir ne tik atneša ramybę ir giedrą į kiekvieną gyvenimą ir laiką, bet ir užtvarų, galvosūkių voratinklį išaudžia… Sunkumų valandą visas žmogus sutrupa, sudūžta, lieka tik spindinti sielos šerdis, tarsi plonytė adata.
Permatomas reginys ir uždengia, ir atidengia – nematoma tampa matoma, prie neapčiuopiama galima prisiliesti, horizontas priartėja ir ištirpsta. Kaip susiūti lengvučius Vilties audinius nematoma siūle, gal tik Dievo siūlo (Meilės) pagalba.
Tekstilėje, pasitelkus netvarias medžiagas ir vos matomas technikas, iliuziniam gyvenimui prisikelia, paguodos kupina švelni mintis. Galimybių audinių menas pasiūlo didžiulę įvairovę, bet šioje vietoje norisi nutilti ir leisti veikti fantazijai, kuri atsispiria nuo meno kūrinio ir tęsiasi žiūrovo sąmonėje, įgaudama savarankiškas būtis ir formas.
Eglė Jesulaitytė


Mažojoje salėje

Vaikų knygų iliustratorės Vlados Stančikaitės-Abraitienės darbų paroda.
Atidarymas  – birželio 6 d. 12 val.
Jo metu bus galima piešti iliustracijas, dalyvaus profesorius, habil. dr. Rimgaudas Abraitis.

II a. galerija.

Parodos veiks iki rugpjūčio 27 d.

Visų parodų lankymas nemokamas.

________________________________________________

Respublikinės konkursinės  Kauno krašto liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ atidarymo akimirkos.


Kurkime ir bendraukime dailės studijoje „Vaivorykštė“

Dailės studija „Vaivorykštė“ kviečia mėgėjus mokytis piešti, kartu tapyti, kurti, bendrauti. Užsiėmimai vyksta ketvirtadieniais 11 val. Kauno kultūros centre „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79, 3 a. 307 kab.). Daugiau informacijos tel. (37) 309 660.

Apie studiją „Vaivorykštė“

Dailės studija „Vaivorykštė“, jungianti dailininkų mėgėjų būrį, įkurta 1946 m. Estetinis auklėjimas, meno pažinimas, profesinių įgūdžių ugdymas, saviraiška – tai svarbiausi studijos tikslai ir darbo esmė. Meilė menui lemia kryptingą studijos darbą, jos narių kūrybinį augimą.
Studiją lanko įvairaus amžiaus, profesijų, išsilavinimo žmonės, sukurtus darbus eksponuoja įvairiose parodose. Dirbama ir studijoje, ir gamtoje, organizuojami plenerai.
Dailės studijai „Vaivorykštė“ vadovavo patyrę dailininkai profesionalai. Pirmas studijos vadovas buvo dailininkas J. Buračas. Po to – dailininkai J. Janulis, B. Grigas, G. Kuprytė, J. Tenzegolskienė, A. Lukštas, N. Liutkevičienė, J. Dovydaitytė, nuo 1961 m. iki 2011 m. – dailininkas E. Survila, nuo 2012 m. – Asta Vandytė.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-02-14, Spausdinti Spausdinti