Parodos, dailės studija

Fojė prie Didžiosios salės

Nuo balandžio 24 iki gegužės 22 dienos Kauno kultūros centro fojė prie didžiosios salės veiks Jūratės Petruškevičienės tekstilės darbų paroda „Rankdarbio terapija“.

Tai tekstilės darbų ciklas, inspiruotas rankdarbių, pareikalavusių iš mūsų senolių daug laiko, kruopštumo ir didelės meilės. Per rankdarbį autorė norėjo pažvelgti į moters būtį, suprasti ją. Šiems darbams atlikti reikėjo gilios moteriškos kantrybės, o pats procesas kartu tapdavo ir savotiška terapija. Menininkę domina meditacinė šio proceso pusė, kuri ir lėmė tokį rankdarbių paplitimą – šiuo atveju funkcija mažiau svarbi. Į rankdarbį juk sudedama tiek daug minčių, svajonių, džiaugsmo, ilgesio ir skausmo. Jame ieškota nusiraminimo ir paguodos.

„Autentiški rankdarbių fragmentai, pats įvaizdis, jo struktūra, gal tik iliuzija – priemonės išreikšti idėją. Nesiruošiau kurti naujų rankdarbių. Siekiau užčiuopti esmę, rasti idėjos ir jai pavaldaus rankdarbio tarpusavio sąsają“, – apie parodą kalbėjo autorė.

Darbai eksponuojami iš atskirų ciklų.

Lankymas nemokamas.

Nuo gegužės 23 d. iki birželio 29 dienos Kauno kultūros centro fojė prie didžiosios salės veiks Justinos Kiuršinaitės tapybos darbų paroda „Post-metamorfozė“.
P
ristatymas – gegužės 29 d. 18 val.  Jo metu autorė pristatys šiuolaikinio šokio solo pavadinimu „Atradimų ir praradimų ratas“ ir ištrauką  iš judesio spektaklio „Metamorfozė“ su „Judesio ir šiuolaikinio šokio studija“ iš Kaišiadorių.

Įėjimas į pristatymą ir parodos lankymas nemokamas.

Apie menininkę:

Justina Kiuršinaitė gimė 1991-ais metais, Kaišiadoryse. Studijavo Vytauto Didžiojo universitete, baigė „Menotyros“ bakalauro ir „Teatrologijos ir scenos menų vadybos“ magistrantūros programas. 2018 m. baigė 10 mėnesių šokių programą „Motion*s“ šokių studijoje Berlyne. Jaunoji menininkė ir menotyrininkė savo kūrybinį potencialą išbandė daugelyje meno sričių, bet labiausiai domisi šiuolaikiniu šokiu ir tapyba. Kūrėja šoko Kauno šokio teatro „Aura“ ir Butoh šokio teatro „Okarukas“ pasirodymuose, savo kūrybą pristatė įvairiuose Lietuvos meno ir kultūros festivaliuose.

Šiuo metu Justina yra „Judesio ir šiuolaikinio šokio studijos“ vadovė, šokio ir dailės kritikė.

Justina tapyba susidomėjo būdama 15-os metų. Susipažinusi su Fridos Kahlo kūryba, ji suvokė, jog emocinius išgyvenimus galima perteikti paveikslais ir tokiu būdu analizuoti save bei savo santykį su aplinka. Pirmoji kūrėjos personalinė tapybos darbų paroda įvyko 2009 metais, Kaišiadorių kultūros ir meno centre, jei dar besimokant Kaišiadorių A.Brazausko vidurinėje mokykloje. 2017 m. menininkė pristatė savo tapybos darbų parodą „Metamorfozė“, kuri buvo eksponuojama Kauno Kūrybinių Industrijų Centre (projekto „Moters Metamorfozė“ dalis) bei Rokiškio šiuolaikinio meno festivalyje „Startas“.

„POST-METAMORFOZĖ“

„Metamorfozės“ periodu (2013-2018) žengiau pirmuosius žingsnius savo šokėjos kelyje. Jo dėka apkeliavau Europą ir patyriau gražiausias akimirkas savo gyvenime. Tai buvo intensyvių transformacijų ir apmąstymų laikotarpis, kurio žymes galima pamatyti mano tapybos kūriniuose.

Šioje parodoje eksponuojami darbai iš „Metamorfozės“ periodo bei keli nauji, iki šiol nerodyti paveikslai, kuriuose galima įžvelgti naujo „Post-metamorfozės“ kūrybos periodo bruožus.

„Metamorfozės“ periodo darbuose vyrauja ryškus koloritas, centrinė figūrų kompozicija bei sunkių, dramatiškų išgyvenimų metaforos. Daugiausia dėmesio skiriama žmogaus kūnui, ypač veidui, siekiant pabrėžti dvasines ir fizines transformacijas, atspindėti identiteto paieškas ir atradimus. Darbai yra eklektiški ir vaizduoja pasimetimą, bandymą atrasti kūrybinį bei dvasinį balansą.

Tuo tarpu naujausi darbai (2018-2019) orientuojasi ties vidinių išgyvenimų gryninimu, tapybos technikos tobulinimu. Darbuose išsaugomas ryškus koloritas, daug dėmesio skiriama kūno atvaizdavimui, tačiau daugiau koncentruojamasi ties aiškių ir stiprių įvaizdžių kūrimu. Kūriniuose yra mažiau dramatizmo, stilistikoje įsivyrauja ramybė, subtili melancholija, tačiau siekiama išsaugoti vaizdinę įtaigą.

Ši paroda yra dedikacija kūrybai, jos gydomajam poveikiui kūrėjui bei žiūrovui.

Justina Kiuršinaitė

El. paštas: justina.kiursinaite@gmail.com

Tapybos darbų Facebook puslapis: https://www.facebook.com/artofJK/

“Judesio ir šiuolaikinio šokio studijos” Facebook puslapis: https://www.facebook.com/judesioirsiuolaikiniosokiostudija/


Kurkime ir bendraukime dailės studijoje „Vaivorykštė“.

Dailės studija „Vaivorykštė“ kviečia mėgėjus mokytis piešti, kartu tapyti, kurti, bendrauti.
Apie studiją „Vaivorykštė“.
Dailės studija „Vaivorykštė“, jungianti dailininkų mėgėjų būrį, įkurta 1946 m. Estetinis auklėjimas, meno pažinimas, profesinių įgūdžių ugdymas, saviraiška – tai svarbiausi studijos tikslai ir darbo esmė. Meilė menui lemia kryptingą studijos darbą, jos narių kūrybinį augimą.
Studiją lanko įvairaus amžiaus, profesijų, išsilavinimo žmonės, sukurtus darbus eksponuoja įvairiose parodose. Dirbama ir studijoje, ir gamtoje, organizuojami plenerai.
Dailės studijai „Vaivorykštė“ vadovavo patyrę dailininkai profesionalai. Pirmas studijos vadovas buvo dailininkas J. Buračas. Po to – dailininkai J. Janulis, B. Grigas, G. Kuprytė, J. Tenzegolskienė, A. Lukštas, N. Liutkevičienė, J. Dovydaitytė, nuo 1961 m. iki 2011 m. – dailininkas E. Survila, nuo 2012 m. – Asta Vandytė, nuo 2017 m. – Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-02-04, Spausdinti Spausdinti