Parodos, dailės studija

Birželio 17-21 dienomis Kauno kultūros centras kartu su VšĮ „Gabrielės meno galerija“ organizuoja Laikinosios sostinės šimtmečiui skirtą dailininkų plenerą „Laikinoji sostinė tapyboje“. Siekiant dalinimosi patirtimi tikslo ir, kad šiandieninį Kauną įamžinančioje parodoje atsiskleistų skirtingų žvilgsnių laikinoji sostinė, dalyvauti plenere pakviesti profesionaliąją tapybą ir mėgėjų meną atstovaujantys dailininkai. Plenere dalyvaus tapytojai Gintautas Vaičys, Gitas Markutis, Valentinas Jankauskis, menininkė iš Ukrainos Marina Čopei, Zita Virginija Tarasevičienė, Rūta Barniškytė-Klusienė, Vida Bagdonienė, Regina Cemnolonskienė, Natalija Karpinskienė, Gražina Ašmienė, Juozas Ivanauskas ir kiti.

Pagrindinė plenero tema – Kauno istorinio ir kultūrinio konteksto refleksija. Menininkai yra skatinami ieškoti ir įprasminti Kauno istorinės atminties atspindžius, Kauno kaip laikinosios sostinės savimonę ir jos ženklus. Šiuolaikinis žvilgsnis į Kauno miesto istorijos, architektūros, miesto dvasios fenomeną greičiausiai skatins naujas menininkų interpretacijas bei naujus kūrybinius vaizdinius.

Plenero metu dalyviams bus organizuojamos ekskursijos (bendradarbiauja Lietuvos švietimo istorijos muziejus), vyks diskusijos, menininkų susitikimai žinomo tapytojo Gintauto Vaičio bei tapytojo Gito Markučio studijose. Birželio 21 d. Kauno kultūros centre bus surengta bendra plenero metu sukurtų darbų paroda.

Fojė prie Didžiosios salės

Kauno kultūros centro fojė prie didžiosios salės veikia Justinos Kiuršinaitės tapybos darbų paroda „Post-metamorfozė“.
Apie menininkę:

Justina Kiuršinaitė gimė 1991-ais metais, Kaišiadoryse. Studijavo Vytauto Didžiojo universitete, baigė „Menotyros“ bakalauro ir „Teatrologijos ir scenos menų vadybos“ magistrantūros programas. 2018 m. baigė 10 mėnesių šokių programą „Motion*s“ šokių studijoje Berlyne. Jaunoji menininkė ir menotyrininkė savo kūrybinį potencialą išbandė daugelyje meno sričių, bet labiausiai domisi šiuolaikiniu šokiu ir tapyba. Kūrėja šoko Kauno šokio teatro „Aura“ ir Butoh šokio teatro „Okarukas“ pasirodymuose, savo kūrybą pristatė įvairiuose Lietuvos meno ir kultūros festivaliuose.

Šiuo metu Justina yra „Judesio ir šiuolaikinio šokio studijos“ vadovė, šokio ir dailės kritikė.

Justina tapyba susidomėjo būdama 15-os metų. Susipažinusi su Fridos Kahlo kūryba, ji suvokė, jog emocinius išgyvenimus galima perteikti paveikslais ir tokiu būdu analizuoti save bei savo santykį su aplinka. Pirmoji kūrėjos personalinė tapybos darbų paroda įvyko 2009 metais, Kaišiadorių kultūros ir meno centre, jei dar besimokant Kaišiadorių A.Brazausko vidurinėje mokykloje. 2017 m. menininkė pristatė savo tapybos darbų parodą „Metamorfozė“, kuri buvo eksponuojama Kauno Kūrybinių Industrijų Centre (projekto „Moters Metamorfozė“ dalis) bei Rokiškio šiuolaikinio meno festivalyje „Startas“.

„POST-METAMORFOZĖ“

„Metamorfozės“ periodu (2013-2018) žengiau pirmuosius žingsnius savo šokėjos kelyje. Jo dėka apkeliavau Europą ir patyriau gražiausias akimirkas savo gyvenime. Tai buvo intensyvių transformacijų ir apmąstymų laikotarpis, kurio žymes galima pamatyti mano tapybos kūriniuose.

Šioje parodoje eksponuojami darbai iš „Metamorfozės“ periodo bei keli nauji, iki šiol nerodyti paveikslai, kuriuose galima įžvelgti naujo „Post-metamorfozės“ kūrybos periodo bruožus.

„Metamorfozės“ periodo darbuose vyrauja ryškus koloritas, centrinė figūrų kompozicija bei sunkių, dramatiškų išgyvenimų metaforos. Daugiausia dėmesio skiriama žmogaus kūnui, ypač veidui, siekiant pabrėžti dvasines ir fizines transformacijas, atspindėti identiteto paieškas ir atradimus. Darbai yra eklektiški ir vaizduoja pasimetimą, bandymą atrasti kūrybinį bei dvasinį balansą.

Tuo tarpu naujausi darbai (2018-2019) orientuojasi ties vidinių išgyvenimų gryninimu, tapybos technikos tobulinimu. Darbuose išsaugomas ryškus koloritas, daug dėmesio skiriama kūno atvaizdavimui, tačiau daugiau koncentruojamasi ties aiškių ir stiprių įvaizdžių kūrimu. Kūriniuose yra mažiau dramatizmo, stilistikoje įsivyrauja ramybė, subtili melancholija, tačiau siekiama išsaugoti vaizdinę įtaigą.

Ši paroda yra dedikacija kūrybai, jos gydomajam poveikiui kūrėjui bei žiūrovui.

Paroda veiks iki birželio 19 dienos.

Justina Kiuršinaitė

El. paštas: justina.kiursinaite@gmail.com

Tapybos darbų Facebook puslapis: https://www.facebook.com/artofJK/

„Judesio ir šiuolaikinio šokio studijos“ Facebook puslapis: https://www.facebook.com/judesioirsiuolaikiniosokiostudija/

II a. galerija

Šiuo metu Kauno kultūros centre veikia KKC dailės studijos „Vaivorykštė“ narės Rūtos Barniškytės-Klusienės personalinė tapybos darbų paroda.

„…paveikslai sukurti apsilankius Dzūkijos miškuose su nuostabiais tekančiais upeliais, upėmis, kiti paveikslai sukurti Aukštaitijoje prie Antalieptės miestelio. Ten teka Šventoji upė ir toliau, užtvenkta, įsilieja į Antalieptės marias.“

Rūta nedaugžodžiauja. Ji kalba spalvomis, teptuku, aliejiniais dažais ant drobės. Ir taip kalba jau nuo 1998 metų, kai pradėjo lankyti  „Vaivorykštės“ studiją, kur tapybos mokėsi pas dailininką Eugenijų Survilą. Pirmasis jos tapybos mokytojas, dar studijuojant architektūrą, buvo Stasys Ušinskas, piešimą dėstė Boleslovas Klova, dar vėliau piešimą tobulinosi pas dailininką Rimą Mulevičių.

Autorė, parodose dalyvaujanti nuo 2000-ųjų metų, žiūrovui pateikia savo gamtos akimirkų fiksacijas.

Parodos pristatymas – 2019 m. birželio 4 d. 16 val.

Paroda veiks iki birželio 20 dienos.

Parodų lankymas nemokamas.


Kurkime ir bendraukime dailės studijoje „Vaivorykštė“.

Dailės studija „Vaivorykštė“ kviečia mėgėjus mokytis piešti, kartu tapyti, kurti, bendrauti.
Apie studiją „Vaivorykštė“.
Dailės studija „Vaivorykštė“, jungianti dailininkų mėgėjų būrį, įkurta 1946 m. Estetinis auklėjimas, meno pažinimas, profesinių įgūdžių ugdymas, saviraiška – tai svarbiausi studijos tikslai ir darbo esmė. Meilė menui lemia kryptingą studijos darbą, jos narių kūrybinį augimą.
Studiją lanko įvairaus amžiaus, profesijų, išsilavinimo žmonės, sukurtus darbus eksponuoja įvairiose parodose. Dirbama ir studijoje, ir gamtoje, organizuojami plenerai.
Dailės studijai „Vaivorykštė“ vadovavo patyrę dailininkai profesionalai. Pirmas studijos vadovas buvo dailininkas J. Buračas. Po to – dailininkai J. Janulis, B. Grigas, G. Kuprytė, J. Tenzegolskienė, A. Lukštas, N. Liutkevičienė, J. Dovydaitytė, nuo 1961 m. iki 2011 m. – dailininkas E. Survila, nuo 2012 m. – Asta Vandytė, nuo 2017 m. – Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-02-04, Spausdinti Spausdinti