Parodos, dailės studija

Fojė prie Didžiosios salės

Valentino Jankauskio paroda „Fotografijos paveikslai“.

Fotografijų serijoje „Fotografijos paveikslai“ autorius sąmoningai ryškina fotografijos ir tapybos sąlytį, spalvinę faktūrą, dėmesys yra sutelkiamas į fotografinius siužetus ir intermedialias pasakojamas istorijas, kurios nepalieka abejingų, įtraukdamos į spalvų, svarstymų, paslapčių ir malonių atradimų procesą. Kūriniuose taip pat susipina piešinio, tapybos, graviūros, kompiuterinės grafikos ir fotografinio montažo technikos.
V. Jankauskio kūryboje fotografinė idėja yra išreiškiama per spalvas ir transformuotus, dažnai deformuotus vaizdinius, tų vaizdinių sąlyčius. Abstrakčioje fotografinėje plokštumoje detalės, ženklai, perauga į simbolius, emocijas, kuria vizualųjį pasakojimą, kuris gali būti siejamas su šiuolaikinio žmogaus egzistencine būsena, jo jausenomis, globalaus pasaulio apmąstymu ir pajauta. Dažna fotografija žiūrovą kviečia dialogui ir perkelia į tam tikrą meditacinę būseną.

Parodą kviečiame lankyti iki balandžio 22 dienos.

Parodos rengėjai: Kauno kultūros centras ir VšĮ „Gabrielės meno galerija“.

Informaciją paruošė Gabrielė Kuizinaitė.

Nuo balandžio 24 iki gegužės 22 dienos Kauno kultūros centro fojė prie didžiosios salės vyks Jūratės Petruškevičienės tekstilės darbų paroda „Rankdarbio terapija“.

Tai tekstilės darbų ciklas, inspiruotas rankdarbių, pareikalavusių iš mūsų senolių daug laiko, kruopštumo ir didelės meilės. Per rankdarbį autorė norėjo pažvelgti į moters būtį, suprasti ją. Šiems darbams atlikti reikėjo gilios moteriškos kantrybės, o pats procesas kartu tapdavo ir savotiška terapija. Menininkę domina meditacinė šio proceso pusė, kuri ir lėmė tokį rankdarbių paplitimą – šiuo atveju funkcija mažiau svarbi. Į rankdarbį juk sudedama tiek daug minčių, svajonių, džiaugsmo, ilgesio ir skausmo. Jame ieškota nusiraminimo ir paguodos.

„Autentiški rankdarbių fragmentai, pats įvaizdis, jo struktūra, gal tik iliuzija – priemonės išreikšti idėją. Nesiruošiau kurti naujų rankdarbių. Siekiau užčiuopti esmę, rasti idėjos ir jai pavaldaus rankdarbio tarpusavio sąsają“, – apie parodą kalbėjo autorė.

Darbai eksponuojami iš atskirų ciklų.

Lankymas nemokamas.


Kurkime ir bendraukime dailės studijoje „Vaivorykštė“.

Dailės studija „Vaivorykštė“ kviečia mėgėjus mokytis piešti, kartu tapyti, kurti, bendrauti.
Apie studiją „Vaivorykštė“.
Dailės studija „Vaivorykštė“, jungianti dailininkų mėgėjų būrį, įkurta 1946 m. Estetinis auklėjimas, meno pažinimas, profesinių įgūdžių ugdymas, saviraiška – tai svarbiausi studijos tikslai ir darbo esmė. Meilė menui lemia kryptingą studijos darbą, jos narių kūrybinį augimą.
Studiją lanko įvairaus amžiaus, profesijų, išsilavinimo žmonės, sukurtus darbus eksponuoja įvairiose parodose. Dirbama ir studijoje, ir gamtoje, organizuojami plenerai.
Dailės studijai „Vaivorykštė“ vadovavo patyrę dailininkai profesionalai. Pirmas studijos vadovas buvo dailininkas J. Buračas. Po to – dailininkai J. Janulis, B. Grigas, G. Kuprytė, J. Tenzegolskienė, A. Lukštas, N. Liutkevičienė, J. Dovydaitytė, nuo 1961 m. iki 2011 m. – dailininkas E. Survila, nuo 2012 m. – Asta Vandytė, nuo 2017 m. – Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-02-04, Spausdinti Spausdinti