Renginiai

Šokio spektaklis „B+K“. Legendos apie Birutę ir Kęstutį motyvais.

KADA? 2018-04-22 14:00 KUR? Kauno kultūros centras „Tautos namai“ (Kęstučio g. 1)

Balandžio 22 d. (sekmadienį), 14 val.
Kauno kultūros centre „Tautos namai“.

P A S A U L I N Ė    P R E M J E R A
ŠOKIO SPEKTAKLIS „B + K“.
Legendos apie Birutę ir Kęstutį motyvais.

„Kęstutis, viešpataudamas Trakuose bei Žemaičiuose, išgirdo esant Palangoje mergelę, vardu Birutė, …“ – taip prasideda visiems gerai žinomas, į istorijos vadovėlius įrašytas padavimas, kuri mes ruošiamės perkelti į sceną. MES – tai būrys autorių, šokėjų ir muzikantų, neabejingų tradicijoms, Lietuvos menui ir kultūrai. Mes esami tikri, kad visi kartu galime sukurti naują, įdomų reginį, kur šokis, muzika, archeologinis kostiumas, šviesa ir garsas susijungs į įspūdingą spektaklį.

Kurdami spektaklį naudosimės ankstyvosios Lietuvos valstybingumo laikotarpius menančia medžiaga ir įžvalgomis. Vesime lygiagretes su pasirinkto laikotarpio Europos dvarų choreografiniais pavyzdžiais ir ikonografija. Tikimės, tai padės sukurti visai naują, įdomų ir originalų reginį, atspindinti inovatyvų požiūrį į tautinį meną. 

IDĖJA IR CHOREOGRAFIJA – Edmundas Žička.
MUZIKA – Donatas Zakaras.
KOSTIUMAI – Neringa Savodnikienė.
SCENOGRAFIJA – Ieva Beleckaitė.

SIUŽETAS remiasi XVI amžiaus pradžioje Lietuvos metraštyje užrašyta tokia legenda: „Kęstutis, viešpataudamas Trakuose bei Žemaičiuose, išgirdo esant Palangoje mergelę, vardu Birutė, kuri pagonišku papročiu buvo pasižadėjusi savo dievams išsaugoti skaistybę ir pati buvo žmonių garbinama kaip dievaitė. Nuvyko pats didysis kunigaikštis Kęstutis tenai, ir labai ji jam patiko, nes buvo labai graži mergaitė ir protinga. Ir prašė ją, kad būtų jo žmona, Ji nenorėjo sutikti ir atsisakė, kad pasižadėjusi savo dievams išsaugoti skaistybę iki mirties. Ir kunigaikštis Kęstutis paėmė ją prievarta iš tos vietos, su didžia pagarba palydėjo ją į savo sostinę Trakus ir, sukvietęs brolius, iškėlė su savaisiais broliais dideles vestuves ir paėmė tą mergelę Birutę sau už žmoną.”

 ATLIKĖJAI
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos šokių ansamblis „Sietuva“.
Meno vadovas Edmundas Žička.
Instrumentinės grupės vadovai Dainora Kinderienė ir Renatas Jaraminas.
Koncertmeisteris Arvydas Baleniūnas.

Įėjimas nemokamas.

 Ansamblis „Sietuva“.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-03-09, Spausdinti Spausdinti