Renginiai

Šokio spektaklis (G)ROUND ZERO. Kalėdinė versija.

KADA? 2017-12-21 19:00 KUR? Kauno kultūros centras „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79)

Gruodžio 21 d. (ketvirtadienį) 19 val.
Kauno kultūros centre „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79).

Vizualus šokio spektaklis (G)ROUND ZERO

Idėja: Marius Pinigis
Choreografija ir atlikimas: Marius Paplauskas, Marius Pinigis
Muzika: Andrius Stakelė
Šviesų dailininkas: Vladimiras Šerstabojevas

Trukmė 45 min.

Bilietus platina Tiketa. Plačiau…

„Rokis“, „Terminatorius“, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas „Backstreet Boys“ ir „All4one“ – šie ir daugelis kitų filmų, jų personažų, muzikos atlikėjų, grupių ir aktorių yra M. Paplausko, M. Pinigio, A. Stakelės įkvėpimo šaltinis.

Todėl (g)round zero nėra tik trijų skirtingų kūrėjų sąjunga. Tai taip pat duoklė jų vaikystei ir to meto herojams. Tai duoklė jų laisvei ir drąsai, tam, kad fantazija išliktų.

Abu M. Pinigis bei M. Paplauskas savo motyvacijos semiasi iš Andriaus Stakelės, šiame spektaklyje dar vadinamo „Strange zero“. Andrius yra abiejų Marių Alfa ir Omega, reprezentuojantis kitoniškumą, drąsą ir norą išsiskirti. 

„(g)round zero reikšmė“

Spektaklio pavadinimas – militaristinis terminas, reiškiantis „sunaikinti iki pagrindų“, tačiau šokėjai nesiekia tokios potekstės ir pavadinimą labiau sieja su rizikos faktoriumi „viskas arba nieko“. Pavadinime subtiliai įsipynusi ir dar viena reikšmė – „round zero“ – apskritas nulis. „Ši paslėpta mintis išreiškia idėją, kad mes tuščioje, lygioje vietoje (sudėtingomis jauniems kūrėjams Kaune sąlygomis) savarankiškai dirbsime iš visų jėgų ir bandysime įrodyti, kad kurti galima ir čia“, – teigia M. Pinigis. 

Apie atlikėjus

Marius Pinigis – profesionalus šiuolaikinio šokio atstovas, aktyviai garsinantis Lietuvą ir Kauno miestą šiuolaikinio šokio spektakliuose visame pasaulyje. Taip pat M. Pinigis yra projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” komandos narys, atstovaujantis jaunuosius menininkus. 2016-ais metais išrinktas Kauno menininkų menininku, kartu su M. Paplausku ir A. Stakele du kartus nominuotas Auksiniams scenos kryžiams ir apdovanotas Kauno „Fortūna“.

Marius Paplauskas – gatvės šokių atstovas, savo pasiekimais gerai žinomas gatvės šokių bendruomenėje ir atstovaujantis Lietuvą įvairiuose užsienio gatvės šokių čempionatuose. Šiuo metu Marius siekia ne tik įsitvirtinti šokio scenoje, bet ir kurdamas vaizdo klipus šokiui. 

Andrius Stakelė – šiuolaikinio šokio šokėjas, kartu su Mariumi Pinigiu ilgą laiką praleidęs Kauno šokio teatre „Aura“. Šiuo metu Andrius siekia įsitvirtinti kaip kompozitorius, kuriantis muziką šokio spektakliams. 

*nuomonės

Nuo pirmadienio pradėsiu sportuoti [asmeninė žiūrovo nuomonė]

Šokio standartai ir jų laužymas, suaugę kūnai ir juose pasislėpę vaikai, susikaustymas ir išsilaisvinimas bei motyvacijos bomba scenoje. Dviejų sirtingų šokio stilių atstovai <…> atvedė šiuolaikinį bei gatvės šokius į vieną sceną kaip įsimintiną pasakojimą apie kiekvieną iš mūsų. [Karolina Dainytė, Kūnas Mag,  nr. 5, psl. 120-133, 2016 11 20]

10 balų! [asmeninė žiūrovo nuomonė]

Kol gausybė lietuvių skiria kur kas daugiau laiko ir energijos skundams ir kritikai, užuot ieškoję problemų sprendimo būdų, ypač smagu stebėti žmones, kurie akivaizdžiai „kaifuoja“ užsiimdami savo veikla. [Aušra Kaminskaitė, Menų faktūra, 2016 12 15]

Ateisiu ir ketvirtą kartą [asmeninė žiūrovo nuomonė]

Vienas tų spektaklių, po kurių negali nustoti šypsotis ir negalvoji apie tai, kaip greičiau išeiti iš salės, kad pirmas pasiimtum paltą. Tai – kaip geras filmas, kurio siužeto nesinori pasakoti draugui, kad sėdėdamas šalia jam pirmą kartą viską matant, stebėtum, kaip keičiasi jo veidas. [Indrė Vėlyvytė. dance.lt, 2016 12 08]

„(g)round zero“ yra ilgų paieškų ir eksperimentų rezultatas, kurio kiekvienas elementas yra reikšmingas, apsvarstytas ir puikiai atliktas. <…> kūrėjai meistriškai žaisdami iš jų vaikystės kylančiais įvaizdžiais ir nebijodami peržengti šokio konvencijų, parodo, jog ir šiuolaikinis šokis gali būti pramoginis. [Justina Kiuršinaitė, dance.lt, 2016 12 01]

Susirinkę galėjo numanyti, kad pasirodymas tikrai nebus abstrakcijų lydinys, kas apskritai būdinga lietuviškuose šiuolaikinio šokio spektakliuose. Šokėjams išėjus į sceną, negali nesišypsoti. [Kristina Apanavičiūtė, teatrai.lt, 2017 01 15]

Klykiau iš laimės į jus žiūrėdama. Jūs fantastiški. Pasaulis turi jus pamatyti  [asmeninė žiūrovo nuomonė]

Beprotiški, drąsūs triukai, ypač sėkmingai pavykę, visada džiugina. <…> „(g)round zero“ vyrukai manipuliuoja savo kūnais, skirtingais kovos ir partnerystės scenoje būdais, aiškiais vizualiais ženklais. <…> sunkiai dirbant galima pasiekti džiuginančių rezultatų arba sukurti naują istoriją, naują pradžią žadantį, įkvepiantį darbą. [Kristina Steiblytė, dance.lt, 2016 12 10]

spektaklis du kartus nominuotas du kartus nominuotas Auksiniams scenos kryžiams ir apdovanotas Kauno „Fortūna“.

*** premjera: 2016 m. lapkričio 17 d., Nacionalinis Kauno dramos teatras (Kaunas, Lietuva)

EN

Visual dance Project (G)ROUND ZERO | ‘45

Concept: Marius Pinigis

Choreography and dance: Marius Paplauskas, Marius Pinigis

Sound design: Andrius Stakelė

Light design: Vladimiras Šerstabojevas

“Rising up, back on the street/Did my time, took my chances/Went the distance, now I’m back on my feet/Just a man and his will to survive”

Does this text sound familiar to you? These are the opening lines from the Survivor song “Eye of the Tiger”. And they work as inspiration and motivation for us. “Rocky”, “Terminator”, “Baywatch”, “Mortal Kombat”, Bruce Lee or Muhammad Ali, Michael Jackson or Jimmy Hendrix, “Backstreet Boys” or “All4one”, and many more movies, singers, bands, artists have the same effect for us and our peace.

So “(g)round zero” is not only a fusion of two differently trained dancers. It is a tribute to both Marius childhood and their heroes from that time, to freedom and bravery, to fantasy and being present all the time.

About the artists

Marius Pinigis is a contemporary dance performer/choreographer who performs a lot in Lithuania as well as around the world with different projects. Marius has a lot of experience working with international projects with various choreographers.

Marius Paplauskas is a well-known street dancer and choreographer in Lithuania, great teacher, willing to make a huge leap of his carrier in professional field of performing not only locally but also internationally.

Andrius Stakele is a dancer, who spent many years together with Marius Pinigis in dance theatre “Aura” – the oldest contemporary dance company in Lithuania. Andrius also is an emerging composer.

Awards

The peace “(g)round zero is not only successfully touring. The artists of the project “(g)round zero” were nominated in the categories “the best performance of the year” and “the best dancer(s) of the year” in the main Lithuanian theatre awards. The artists were awarded with the statue of “Fortune” in their native city Kaunas. Choreographer and dancer Marius Pinigis for his artistic work was named as an “artist of the year” in his native city Kaunas.

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-11-21, Spausdinti Spausdinti