Renginiai

„Susijungimas“. Kūrybinės dirbtuvės Baltijos kelio 30-mečiui

KADA? 2019-08-22 13:00 KUR? Kauno kultūros centras (Vytauto pr. 79, Kaunas)

Minėdami Baltijos kelio 30-ties metų sukaktį, prisimindami, kaip visi jungėmės į vieną gyvų žmonių grandinę, kviečiame visus prisidėti prie dar vieno SUSIJUNGIMO, susipynimo, susiaudimo simbolio – „Tapiserijos mozaikos: Lietuva – mano veidas“ kūrimo.

Tapiserija (iš pranc. tapisserie) – rankų darbo austinis sieninis kilimas. Tai klasikinė audimo technika, kuria atliktais sieniniais kilimais jau nuo viduramžių karaliai, didikai ar kiti aukštuomenės atstovai puošdavo savo dvarus ir rūmus, jų piešinius kurdavo garsūs dailininkai, o ausdavo audėjai vyrai „gobelenų“ audimo manufaktūrose. Šiame projekte prie didingo kūrybos proceso kviečiami prisidėti visų šiandieninių „klasių“ atstovai lygiomis teisėmis – ir nuAUSTI dalelę audinio, ir KURTI piešinį tapiserijai, ir BŪTI jos užsakovu, dovanojančiu kūrinį Lietuvai.
Kviečiame ir jus prisijungti prie šio projekto – rugpjūčio 22 d. 13 val. atvykti į kūrybines dirbtuves mūsų tekstilės studijoje ir sukurti savo daleles vienam dideliam kūriniui, sudedant į jas savo mintis ir jausmus Lietuvai, išreikštus per spalvą.

Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimas trunka iki 2 val. Užsiėmimas tinkamas visoms amžiaus grupėms nuo 7 metų.
Kūrybines dirbtuves veda projekto autorė ir koordinatorė, tekstilininkė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė.

Pirmasis projekto etapas – kūrybinės dirbtuvės, pradėtas 2017 metais, bus vykdomas iki 2019 m. pabaigos. Antrajame projekto etape 2020 metais, remiantis dalyvių mintimis, bus kuriamas didelio formato piešinys, pagal kurį maži kūrybinių dirbtuvių dalyvių audiniai bus sujungti į vieną didelę tapiseriją/mozaiką. Trečiajame projekto etape užbaigtas kūrybinis darbas bus eksponuojamas ir pristatomas visuomenei.

Užsiėmimas nemokamas.
Vyks Kauno kultūros centre tekstilės studijoje „Gijų sodai“.
Būtina registracija tel. +370 612 15828 arba el.p. a.vitkuniene@kaunokulturoscentras.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-08-08, Spausdinti Spausdinti