Renginiai

Tarptautinis Kauno kino festivalis. Filmas „Ursulos K. Le Guin pasauliai“.

KADA? 2018-09-24 19:45 KUR? Kauno kultūros centras „Tautos namai“ (Kęstučio g. 1)

Rugsėjo 24 d. (pirmadienis) 19.30 val.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“.

Ursulos K. Le Guin pasauliai.

The Worlds of Ursula K. Le Guin.

Režisierius: Arwen Curry.

JAV, 2018 m., dokumentinis, 68 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, V.

2018 metais mirė mokslinės ir maginės fantastikos rašytoja Ursula K. Le Guin. Ji išgarsėjo fantastikos ciklu „Žemjūrė“ ir genialiais mokslinės fantastikos romanais „Kairioji tamsos ranka“ (Left Hand of Darkness) ir „Išvarytasis“ (The Dispossessed). Šį dokumentinį filmą drauge su naują puslapį fantastikos literatūroje atvėrusia autore režisierė Curry filmavo dešimtmetį. Jame pasirodo rašytojai Margaret Atwood, Neilas Faimanas, Davidas Mitchelas, Michaelis Chabonas ir kiti.

Apie režisierę

Arwen Curry bendraprodiusavo ir dirbo archyvare kuriant filmą „Eames: Architektas ir tapytojas“ (2011) kanalo PBS programai „Amerikos meistrai“, dirbo asocijuota prodiusere kuriant filmus „Amerikietiškoji Jeruzalė: žydai ir San Francisko gimimas“ (2013) ir „Apie Susan Sontag“ (2014), mokslo ir technologijos dokumentinius filmus apie išnykusių rūšių atkūrimą, naująją kosmoso tyrinėjimo era ir kt. kanalui KQED. Trumpame dokumentiniame filme „Prikimšta“ (2006) Curry tyrinėjo kompulsyvių kaupikų gyvenimus ir namus, siekdama geriau suprasti žmogaus ryšį su turimais daiktais.

Arwen kilusi iš San Francisko įlankos, baigė aukštąją Berklio žurnalistikos mokyklą, kurioje dokumentiką jai dėstė Jon Else („Kitą dieną po Trinity“), Debbie Hoffman ir Frances Reid („Harvey Milk laikai“). Arwen Curry rašo žurnalams, radijui bei kuria kino scenarijus.

Plačiau… 

Bilietai:
Bilieto kaina suaugusiam 4 eur.
Bilieto kaina moksleiviams, studentams, senjorams 3 eur.
Neįgaliesiems, ikimokyklinio amžiaus vaikams 3 eur.
Bilietus galima įsigyti centro „Tautos namai“ foje 1 val. prieš seansą, „Tiketa“ platinimo taškuose.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-09-04, Spausdinti Spausdinti