Renginiai

Tarptautinis Kauno kino festivalis. Filmas „Veiksmas ir pertraukos“.

KADA? 2018-09-23 17:30 KUR? Kauno kultūros centras „Tautos namai“ (Kęstučio g. 1)

Rugsėjo 23 d. (sekmadienis) 17.30 val.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“.

Veiksmas ir pertraukos

Acts and Intermissions.

Režisierius: Abigail Child.

JAV, 2017 m., dokumentinis, 56 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, N-16.

Filmas tapo garsios Kaune 1896 m. gimusios feministės, politinės aktyvistės Emos Goldman portretą, kuriame tarp asmeninio ir viešo veiksmo ryškėja politinio protesto reiškinio kontūrai. Intymūs „Pavojingiausia moterimi Amerikoje“ XX a. pirmoje pusėje vadintos Emos dienoraščiai atskleidžia žmogiškąsias silpnybes, kompromisus, nelengvus pasirinkimus, mažai kam pažįstamą aistringą ir moterišką žymiosios anarchistės pusę. Daugiasluoksnis filmas apjungia naują bei archyvinę medžiagą, išryškindamas nesibaigiančius konfliktus tarp dirbančiųjų ir valdančiųjų, tarp revoliucionieriško teisingumo ir asmeninės laisvės troškimo.

Apie režisierę

Abigail Child nuo pat devintojo dešimtmečio buvo ryški eksperimentinės literatūros ir medijos scenų figūra. Ji sukūrė daugiau kaip 30 kino ir video darbų ir instaliacijų, parašė 6 knygas. Child kūryba yra apibūdinama kaip ryški politinė kinematografija, pasižyminti išieškota forma.

Kai kuriuose savo filmuose ji ieško naujos pasakojimo formos ir sukuria kultinius klasikiniais tapusius filmus „Pavojai“, „Chaosas“ ir „Slapti veiksmai“ (1984 m. – 1987 m.). Kai kuriuose kituose, pvz. „B pusė“ (1996 m.), ji skolinasi dokumentinę formą, siekdama poetiškai perteikti viešąją erdvę. Pastaraisiais metais Child montažą išmainė į daugia-ekranes instaliacijas.

Child yra Tufts universiteto video disciplinos profesorė emeritė, gyvena ir dirba Niujorke.

Plačiau… 

Bilietai:
Bilieto kaina suaugusiam 4 eur.
Bilieto kaina moksleiviams, studentams, senjorams 3 eur.
Neįgaliesiems, ikimokyklinio amžiaus vaikams 3 eur.
Bilietus galima įsigyti centro „Tautos namai“ foje 1 val. prieš seansą, „Tiketa“ platinimo taškuose.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-09-04, Spausdinti Spausdinti