Noras valgyti – natūralus, kiekvieno žmogaus, fiziologinis procesas, kurį nuraminti galima… tik pavalgius. Tai atrodo suprantama. Problema, kad kai kurie žmonės valgo daugiau, nei reikia jų organizmui. Štai todėl kilogramai auga be saiko, juolab, žmogus dažniausiai jaučia nuovargį, o su juo kovoti persivalgius – labai sunku.

Besaikis alkis, visgi, gali būti nugalimas. Tik reikia imtis tam tikrų priemonių, ne laukti stebuklo, kuris gali įvykti arba gali ir neįvykti.

Išsitampęs skrandis – didelė problema

Dažniausiai norisi valgyti ne  dėl to, kad Jūsų organizmui trūksta maisto, tačiau dėl to, kad Jūsų skrandis yra per daug išsitampęs. Natūralu, kad tokiu atveju norisi jį visą papildyti. Jeigu esate didelio svorio ir Jūsų KMI yra didesnis nei 35 – tokiu atveju galima skrandžio mažinimo operacija, kuri padeda sumažinus skrandžio tūrį kur kas greičiau pajusti sotumo jausmą ir tuo pačiu – nepersivalgyti.

Jeigu KMI yra mažas ir tokia operacija nėra galima – tokiu atveju siūlome bandyti mažinti didelių kiekių valgymo įpročius tiesiog normuojant maistą. Žinoma, pačios pirmos dienos gali būti labai sunkios, tačiau esame tikri, kad ilgainiui pavyks priprasti prie kur kas mažesnių suvartojamų maisto kiekių.

O gal norisi valgyti dėl psichologinių problemų?

Skrandžio mažinimo operacija padeda sutvarkyti organą, kuris talpina maistą. Tačiau kartais net ir sotumo jausmas yra susijęs ne tik valgymu, o su psichologinėmis problemomis. Net sakoma, kad dažniausiai daugiausiai valgio tie, kurie turi mažiausiai veiklos. Toks posakis tikrai nėra teisingas, tačiau tikrai sutiksite, kad gana dažnai persivalgymas kyla dėl to, kad žmogų kankina įvairios psichologinės ligos.

Tai gali būti ir depresija, gali būti paprasčiausias vienišumas, kuomet ilgesingi vakarai yra gydomi maistu. Tokiu atveju pirmiausia reikalingas ne dietologas, tačiau geras psichologas, kurio padės yra padėti susigyventi su savo mintimis. O tai dažniausiai sumažina ir didelį alkio jausmą.

Tinkami maisto produktai

Galiausiai, sumažinti savo alkio jausmą galima ir pasirinkus tinkamus maisto gaminius, kurke padės Jums tikrai sočiai jaustis net ir po trumpos vakarienės. Dažniausiai alkis kankina tuos, kurie vartoja greituosius angliavandenius. Jie greitam suteikia sotumo jausmą, tačiau problema, kad labai trumpam laikui.

Štai todėl geriau rinktis maistą, patiekalus, kuriuose yra kuo daugiau baltymų. Jie ne tik leis Jums sočiai jaustis čia ir dabar, tačiau taip pat ir užtikrins sotumą visam vakarui, tad naktimis nebereikės užkandžiauti.

Parašykite komentarą