Darantis būsto remontą svarbu atkreipti dėmesį į įrankių kokybę ir tinkamumą konkretiems darbams. Kai kurie įrankiai yra universalesni ir pravers beveik kiekvienoje situacijoje, o kitus verta įsigyti pagal poreikį, atsižvelgiant į tai, ką planuojate remontuoti ar atnaujinti. Žemiau pateikiamas įvairių įrankių sąrašas, kiekvienam skiriant atskirą dėmesį, kodėl jis gali būti naudingas ir kokiems darbams labiausiai tinka.
Gręžtuvas
Tai vienas svarbiausių įrankių, kai kalbame apie sienų, lubų ar baldų gręžimą, tvirtinant įvairius paviršius, pakabinant lentynas, spinteles ar paveikslus. Gręžtuvo pranašumas yra tas, kad jis pritaikomas įvairiems antgaliams ir gali veikti ne tik kaip gręžimo, bet ir kaip suktuvo funkciją atliekantis prietaisas. Ypač naudinga turėti elektrinį arba akumuliatorinį modelį, nes jie suteikia laisvę ir leidžia lengvai judėti po visą namą, o jei reikalinga galia – benzininių įrankių įprastai būsto remonte neprireiks.
Elektrinis (arba akumuliatorinis) suktuvas
Nors jo funkcija iš dalies dubliuojasi su akumuliatoriniu gręžtuvu, ši priemonė yra nepakeičiama tuo atveju, kai tenka nuolat sukti ir atsukti daugybę varžtų. Dėl specialaus greičio reguliavimo ir patogaus sukimo mechanizmo darbas tampa greitas ir mažiau varginantis rankas, ypač jei reikia surinkti baldus, montuoti gipskartonį ar kitus plokštesnius elementus.
Perforatorius
Kai remontas apima sunkių betoninių sienų ar senesnės statybos namų, kuriuose sienų ir lubų konstrukcijos itin tvirtos, gręžtuvo galios gali nepakakti. Šiuo atveju perforatorius su kalimo funkcija padeda žymiai lengviau ir greičiau padaryti reikiamas skyles, įgilinimus ar išgręžti tvirtinimo vietas net labai kietame paviršiuje. Jis ypatingai praverčia montuojant naujas elektros instaliacijas, kištukinius lizdus ar šviestuvus į betonines sienas.
Atsuktuvai
Net jei namuose jau turite suktuvą, paprastų rankinių atsuktuvų rinkinys vis tiek yra būtinas. Jie naudingi tais atvejais, kai reikia greitai pasitaisyti kokį nors nedidelį daiktą, atsukti elektros lizdo dangtelį ar kitą detalę, kur prieiti su dideliu įrankiu nepatogu. Be to, tam tikri daiktai ar varžtai yra lengviau įveikiami būtent rankomis, ypač jei reikia švelniau reguliuoti sukimo jėgą.
Plaktukas
Klasikinis įrankis, be kurio dažniausiai neišsiversite. Jis reikalingas tiek kalant vinis į medinę konstrukciją, tiek išmušant senus medinius rėmus, ar tiesiog atliekant smulkius prikalimo darbus. Patogus rankenos ilgis ir subalansuotas svoris leidžia plaktuką valdyti tiksliai, nesukeliant bereikalingos vibracijos riešui. Kokybiškas plieninis antgalis atlaikys daugybę smūgių, todėl pasitarnaus ilgą laiką.
Gulsčiukas
Nepakeičiamas įrankis, kai svarbu išlaikyti statmenas ar horizontalias linijas, pavyzdžiui, tvirtinant lentynas, montuojant baldus, klijuojant plyteles ar statant pertvaras iš gipskartonio. Tikslus lygmuo padeda išvengti iškraipymų, užtikrina, kad naujai sumontuotos detalės bus tiesios, o galutinis remontas atrodys tvarkingas ir profesionalus.
Matavimo ruletė
Vienas paprasčiausių, bet kritiškai svarbių įrankių. Kiekvienas remontas prasideda nuo matavimų, nes netiksliai įvertinus plotį, ilgį ar aukštį, galima padaryti brangiai kainuojančių klaidų. Ruletė tiks tiek mažiems atstumams matuoti (pvz., vietos kriauklei ar spintelei), tiek ir platesniems erdvės matavimams, kai planuojate keisti grindų dangą ar sienų apdailą.
Kampinis šlifuoklis (bulgarkė)
Nors kai kuriuose smulkiuose remonto darbuose gali ir neprireikti, tačiau jis yra nepakeičiamas, kai reikia pjauti metalą, keramines plyteles, akmenį ar betono kraštus. Specialūs diskai leidžia ne tik pjauti, bet ir nušlifuoti atitinkamus paviršius, pašalinti rūdis ar senas dažų apnašas. Darbas su kampiniu šlifuokliu reikalauja atidumo ir asmeninių apsaugos priemonių, bet suteikia daugybę galimybių greitai atlikti sudėtingus pjūvius.
Pjūklas
Remontuojant būstą neretai tenka pjauti medinius paviršius, lentas, laminatą ar kitas medžiagas, todėl patikimas rankinis pjūklas ar dėlionė (elektrinis pjūklas) gali gerokai palengvinti šį procesą. Paprastas rankinis pjūklas tinka mažesniems darbams, nes juo darbas vyksta šiek tiek lėčiau, tačiau jis suteikia daugiau kontrolės detaliems pjūviams. Elektrinė dėlionė ar diskinis pjūklas padeda greičiau nupjauti didesnius plotus.
Replės ir žnyplės
Tai universalūs įrankiai, padedantys sugriebti ar ištraukti vinis, varžtus, spaustukus, įvairius metalinius elementus. Kai reikia trumpam užspausti laidą arba nuimti varžto galvutės apsaugą, be replių neapsieisite. Jos gali padėti ir smulkiuose santechnikos darbuose, kai rankomis atsukti ar priveržti komponentus tampa pernelyg sunku.
Mentelės (glaistyklės)
Sienų lyginimas, skylučių užpildymas, įvairių dekoratyvinių dangų užnešimas – visa tai atliekama mentelėmis. Jos reikalingos tiek ruošiant paviršius dažymui, tiek klijuojant plyteles ar tepant hidroizoliacines medžiagas. Skirtingo pločio ir lankstumo mentelės leidžia užtikrinti tolygų glaisto ar mišinio paskirstymą, todėl galutinis rezultatas atrodo profesionaliai.
Statybos įrankių kokybė yra svarbi
Dėmesys įrankių kokybei ir atitinkamas pasirinkimas pagal planuojamus darbus – labai svarbus žingsnis, nes prastesnės kokybės įrankiai gali sudėtingai ar net netinkamai atlikti darbą, dažniau lūžti ir reikalauti papildomų išlaidų.
Jei negali sau leisti investuoti į kokybiškus įrankius, visada galite apsvarstyti statybos įrankių nuomą, kuri gali padėti pasirūpinti aukščiausios klasės įrankiais be didelių investicijų.
Taip pat nereikėtų pamiršti ir asmeninių apsaugos priemonių: apsauginių akinių, respiratorių, pirštinių. Tai garantuos ne tik geresnę darbo kokybę, bet ir užtikrins jūsų saugumą viso remonto metu.