Daugelis moterų dažytis pradeda dar ankstyvoje paauglystėje. Laikui bėgant įgūdžiai tobulėja, bet kai kurie makiažo įpročiai išlieka net ir pasiekus brandų amžių. Jei, kaskart pasidažius, makiažas prideda bent kelerius metus ir išryškina raukšles, tikėtina, kad darote klaidų. 

Šiame straipsnyje dalinamės devyniomis, dažniausiai pasitaikančiomis, makiažo klaidomis, kurios sendina odą, ir patarimais, kaip pasirinkti tinkamas makiažo priemones.

 9 makiažo klaidos, kurios jus sendina

1. Nenaudojate apsaugos nuo saulės

Kenksmingi saulės spinduliai yra viena pagrindinių ankstyvo odos senėjimo priežasčių. Nenaudojant apsaugos nuo saulės, išryškėja pigmentinės dėmės, oda greičiau praranda elastingumą ir raukšlėjasi. 

Sprendimas 

Pirmas žingsnis siekiant išlaikyti odos jaunystę – kremas nuo saulės ir kita apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių. Veido odos apsaugai rekomenduojama rinktis produktus su SPF50+, jų galite rasite Douglas internetinėje parduotuvėje. Apsaugines priemones nuo saulės visuomet naudokite ryte ir pakartotinai tepkite kelis kartus per dieną.

2. Nenaudojate makiažo bazės

Makiažo bazė išlygina odą ir leidžia lengviau padengti makiažą, sumažinti odos riebalavimąsi ir blizgesį. Praleidus šį žingsnį, makiažas netolygiai pasidengia ir greičiau subėga į odos nelygumus.

Sprendimas

Prieš užtepant makiažo pagrindą, makiažo baze padenkite veido odą ir leiskite jai visiškai susigerti. 

3. Tepate per daug makiažo pagrindo 

Daugelio mažų raukšlelių mes tiesiog nepastebime. Tačiau, užtepus storą kreminės pudros sluoksnį, jos išryškėja, nes priemonė subėga į raukšles ir taip jas išryškina. 

Sprendimas

Brandžiai odai rekomenduojama rinktis skystą pudrą vandens pagrindu, kuri kuo labiau atitiktų natūralią jūsų odos spalvą. Makiažo pagrindu lengvai padengti odą ir nesistenkite užmaskuoti visų odos trūkumų, tam naudokite veido maskuoklį. 

4. Maskuojamąsias priemones naudojate vietoj makiažo pagrindo 

Veido maskuoklio paskirtis yra paslėpti odos paraudimus, spuogelius ir tamsius paakius. Dėl to jo konsistencija yra tirštesnė nei makiažo pagrindo. Naudojant per daug produkto, jis subėga į odos nelygumus ir raukšleles, taip tik išryškindamas trūkumus, kuriuos bandėte paslėpti. Kita klaida – naudojate per šviesų veido maskuoklį. 

Sprendimas

Rekomenduojama naudoti jūsų veido spalvą atitinkančias maskuojamąsias priemones. Rinkitės kuo lengvesnės konsistencijos maskuoklį ir jį tepkite saikingai tik ant probleminių veido vietų.

5. Persistengiate kontūruodama veidą 

Veido kontūravimas padeda be operacijų ir injekcijų išryškinti norimus veido bruožus. Tačiau vyresniame amžiuje vis greičiau prarandame poodinį riebalų sluoksnį ir veidas natūraliai įgyja ryškiausius bruožus ir kontūrus. 

Jei veidą kontūruojate per daug ir naudojate tamsias priemones, išryškėja įdubę skruostai, veidas patamsėja ir jūs atrodote pavargusi. 

Sprendimas

Jei nenorite visiškai atsisakyti veido kontūravimo, rinkitės produktus, kurių spalva yra vos keliais tonais tamsesnė nei jūsų natūrali odos spalva, ir nepamirškite švytėjimo suteikiančių priemonių. 

6. Naudojate netinkamą birią pudrą

Niekas nenori, kad tik pasidažius veidas pradėtų blizgėti ir riebaluotis. Daugelis tokiu atveju imasi sausos pudros. Ji sutraukia odos išskiriamą perteklinį sebumą (odos riebalus) ir suteikia matinį efektą. Tačiau naudojant per daug sausos pudros, ji vos po kelių minučių subėga į raukšleles ir jas išryškina. 

Sprendimas 

Visiškai atsisakyti birios pudros nereikia, bet rekomenduojama rinktis kuo smulkesnę ir lengvos konsistencijos sausą pudrą. Naudokite mažą šepetėlį ir sausa pudra padengti tik problemines vietas.

7. Akis dažote juodu akių pieštuku

Palikite ryškų dūminį makiažą ir tamsius akių apvadus ten kur jiems ir vieta – praeityje. Ryškus, juodas akių apvadas gali suteikti priešingą įvaizdį nei tikėjotės. Jis vizualiai pajuodina paakius ir sumažina akis, todėl taip pasidažiusi atrodysite pavargusi. 

Sprendimas

Rekomenduojama rinktis švelnesnių spalvų akių pieštukus, kurie išryškintų akis, bet neužgožtų jų natūralaus spindesio. Venkite apvadu dažyti apatinius akių vokus, nes taip ne tik vizualiai sumažinsite akis, bet ir vos po kelių valandų pastebėsite paakiuose nubėgusius dažus.

8. Renkatės tamsius matinius lūpų dažus

Juodų, tamsiai violetinių ir panašių tamsių atspalvių matinių lūpų dažų brandžiame amžiuje vertėtų atsisakyti. Jie sukuria daug kontrasto tarp lūpų ir natūralios veido odos spalvos, taip išryškindami odos trūkumus ir vizualiai paplonindami lūpas. 

Sprendimas

Rinkitės kreminius ir jūsų natūralią lūpų spalvą atitinkančius bei jas lengvai paryškinančius lūpų dažus. Taip lūpos atrodys putlesnės ir suteiks veidui natūralaus švytėjimo.

9. Nenaudojate makiažo fiksavimo priemonių 

Makiažo fiksatorius yra viena svarbiausių, bet dažniausiai pamirštama makiažo dalis. Tai produktas, kuriame esančios medžiagos „užrakina“ makiažą ir padeda jam išsilaikyti ilgiau. Jei jūsų oda yra linkusi į blizgesį ir riebalavimąsi, tinkamos fiksavimo priemonės gali jai suteikti matinį įvaizdį.

Sprendimas

Rinkitės makiažo fiksavimo priemones pagal jų suteikiamą efektą (švytėjimo ar matinį efektą). Fiksavimo priemones naudokite makiažo rutinos pabaigoje.

Parašykite komentarą