Obelys – tai sveikų sodų, gaivių vaisių ir gilaus ryšio su gamta simbolis. Nesvarbu, ar esate patyręs sodininkas, ar naujokas, bet žinote, kada geriausia sodinti obelis, kad derlius būtų gausus. Šiame sezoniniame vadove aptarsime idealius sezonus obelims sodinti ir suteiksime žinių, kurių reikia šiems gražiems medžiams puoselėti.

Pavasaris: idealus laikas sodinti obelis.

Kodėl pavasaris?

Pavasaris dažnai laikomas geriausiu sezonu obelims sodinti dėl kelių priežasčių. Pirma, po šaltų žiemos mėnesių įšyla dirvožemis ir susidaro optimalios sąlygos šaknims augti. Antra, pavasariniai lietūs natūraliai drėkina dirvožemį, todėl nereikia per daug laistyti. Galiausiai, pavasarį pasodintos obelys turi visą vegetacijos sezoną, per kurį gali įleisti šaknis ir pasiruošti kitų metų derliui.

Pavasarį sodinamų obelų žingsnis po žingsnio vadovas

  • Tinkamos vietos parinkimas: Pasirinkite obelims saulėtą vietą su gerai drenuojančia dirva.
  • Dirvos paruošimas: įsitikinkite, kad dirvožemyje gausu organinių medžiagų ir jo pH yra 6,0-7,0.
  • Tinkamo medžio pasirinkimas: Pasirinkite sveiką obelų veislę, tinkamą jūsų regionui.
  • Duobės kasimas: Iškaskite duobę, kurios plotis dvigubai didesnis už šaknų gniužulą ir pakankamai gilią, kad tilptų šaknys.
  • Medžio sodinimas: Įstatykite medį į duobę ir įsitikinkite, kad skiepo jungtis yra virš dirvos linijos.
  • Užpilkite ir palaistykite: Užpildykite duobę žemėmis, kruopščiai palaistykite ir mulčiuokite pagrindą.

Rudenį: Alternatyvus sodinimo sezonas

Nors pavasaris yra tinkamiausias obelų sodinimo laikas, ruduo gali būti alternatyva. Sodinant rudenį, medis spėja suformuoti šaknų sistemą prieš atšiaurią žiemą. Be to, dėl vėsesnės temperatūros medis patiria mažiau streso persodinimo metu.

Kaip sodinti obelis rudenį

Laikas svarbus: Sodinti rudenį reikia rugsėjo pabaigoje-spalio pradžioje.

Panašūs veiksmai kaip ir pavasarį: Atlikite tuos pačius veiksmus, kaip ir pavasarį, tik prisitaikykite prie vėsesnių oro sąlygų.

Mulčiuokite ir saugokite: Žiemą medelį apklokite mulčio sluoksniu, kad jis būtų izoliuotas.

Vasaros ir žiemos aspektai

Vasarą labai svarbu nuolat laistyti obelis, ypač sausros metu. Reguliarus genėjimas ir kenkėjų kontrolė yra būtini, kad užtikrintumėte sveiką augimą ir gausų vaisių derlių. Atkreipkite dėmesį į streso požymius, pavyzdžiui, nudžiūvusius lapus, ir nedelsdami juos pašalinkite.

Obelų paruošimas žiemai

Žiema gali būti atšiauri obelims. Prieš šalčius apvyniokite kamieną medžių apsaugomis, kad išvengtumėte saulės nudegimų ir graužikų daromos žalos. Pašalinkite nukritusius lapus ir šiukšles, kad sumažintumėte ligų riziką. Nukirpkite nudžiūvusias ar pažeistas šakas, kad pavasarį jos stipriai augtų.

Baigiamasis žodis

Apibendrinant galima teigti, kad geriausias laikas sodinti obelis priklauso nuo jūsų klimato ir sodininkystės tikslų. Pavasarį susidaro optimalios sąlygos sėkmingam sodinimui ir šaknų įleidimui. Tačiau tinkama alternatyva gali būti ir ruduo, kad medis spėtų prisitaikyti iki žiemos. Kad ir kurį sezoną pasirinktumėte, tinkamai prižiūrint ir skiriant dėmesį ištisus metus, obelys klestės ir ilgus metus duos skanius vaisius. Taigi pasiraitokite rankoves ir pasiruoškite sodinti obelį – nauda verta pastangų. Sėkmingos sodininkystės!

Parašykite komentarą