Ginekomastija – liga, apie kurią vyrai nelinkę šnekėti

Apie įvairias ligas dažniausiai galime girdėti iš moterų. Jos apie kamuojančius simptomus, savo netobulumus, kuriuose nori pakoreguoti, kalba žymiai dažniau nei vyrai. Tačiau neverta manyti, kad jei vyrai nekalba apie turimas ligas, jų neturi. Tikėtina, kad bent jau pašnekinus kas antrą vyrą galėtume išgirsti ne mažai nusiskundimų ar ar kitų problemų, kurios susiję su ligomis. Tad viena, gan dažnai pasitaikanti liga, kuri kamuoja vyrus yra ginekomastija. Kadangi informacijos apie šią ligą yra nedaug, šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie ją.

Ginekomastija – kas tai?

Ginekomastiją galima suprasti kaip lygą, kuri iššaukia vyrų krūtų padidėjimą. Šią ligą gali lemti daug aplinkybių, vienos iš jų yra:

  1. Turimas didelis antsvoris;
  2. Organizme esantis per didelis moteriškų hormonų kiekis;
  3. Sutrikimai, kurie gali būti inkstų, sėklidžių, kepenyse bei skydliaukėje.
  4. Vartojami vaistai, kurie yra netinkami organizmui.

Neretai padidėjusi krūtinė sukelia vyrams diskomfortą ir kompleksą, kartais net psichologinių sveikatos sutrikimų. Ji taip pat gali sukelti skausmus krūtinės srityje. Tad ginekomastijos operacija yra puikus kelias vėl žengti žingsnį į pilnavertį gyvenimą, atsikratyti nereikalingu kompleksu ir vėl mėgautis kasdieniais malonumais.

Pirmoji konsultacija dėl ginekomastijos

Labai svarbus aspektas, norint sėkmingai atlikti operaciją ir pasiekti geriausius rezultatus yra pirmosios konsultacijos su gydytoju. Jų metu privalu kuo konkrečiau išsakyti savo pageidavimus, kad gydytojas turėtų viziją, ko tikimasi. Konsultacijos metu bus taip pat paaiškinta, kaip reikėtų pasiruošti procedūrai, ką daryti galima, o ko ne.  Gydytojas papasakos kaip vyks operacija, kokia bus jos eiga ir kokios galimos komplikacijos. Be to, labai svarbu su gydytoju suprasti vienas kitą, kad nesiskirtų požiūris. Jei jau taip atsitinka – verčiau ieškoti kito specialisto. Natūralu, kad kaip ir prieš kiekvieną operaciją reikės pasidaryti kraujo ir šlapimo tyrimus ir jei reikės, dar kitus papildomus tyrimus. Prieš operaciją svarbu nesirgti jokiomis ligomis.

Pooperacinis laikotarpis

Atlikus šią operaciją, pirmosios kelios dienos gali būti varginančios. Pirmiausia reikės nešioti specialų įtvarą, kuris prilaikys krūtinę ir padės jai greičiau gyti. Pirmosiomis savaitėmis rekomenduojama visiškai atsisakyti fizinio krūvio, stengtis nesilankstyti ir nekelti sunkių svorių. Taip pat gali būti matomas patinimas ir krūtinės sritis tapti jautresne. Bet su kiekviena diena visi nemalonūs pojūčiai po mažu slūgs, kol galiausiai galėsite mėgautis išsvajotu vaizdu. Vėliau, kai bus atgautos jėgos, galimas labai lengvas aktyvumas, toks kaip lengvi ir trumpi pasivaikščiojimai. Svarbu nepervertinti savo galimybių ir viską daryti su saiku. Būtina laikytis ir gydytojų paskirtų rekomendacijų, vartoti reikiamus vaistus, lankytis apžiūrose. Taip padėsite sau lengviau pereiti pooperacinį laikotarpį ir grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Svarbu prisiminti, kad ligos yra pagydomos ir ginekomastija ne išimtis.

Plastinė ginekomastijos operacija Ficlinica.

Parašykite komentarą