Įdomūs faktai apie šaltalankio augalą – kuo jis naudingas žmonėms?

Sakoma, kad geriausi dalykai yra tie, kur senai išrasti, tačiau pamiršti. Būtent taip buvo ir su šaltalankių uogomis. Šis senovinis super vaisius sugrįžta, ir nenuostabu kodėl – jis pasižymi įvairiomis sveikatai naudingomis savybėmis, kurios vis labiau traukia šiuolaikinius vartotojus. Pažvelkime į šį unikalų vaisių iš arčiau ir paaiškinkime, kodėl jo populiarumas auga. Skaitome toliau, pažadame, jog bus įdomu.

Šiek tiek istorijos

Šaltalankiai žinomi nuo senų laikų, kai tradicinėje kinų medicinoje buvo naudojami kaip vaistažolių priemonė nuo įvairių ligų, įskaitant odos ir akių sutrikimus. Jis taip pat buvo vartojamas virškinimo sveikatai gerinti ir energijos lygiui didinti. Šiandien šiuolaikinis mokslas patvirtino tai, ką senovės gydytojai žinojo nuo seno – kad šaltalankių uogos iš tiesų gali būti labai naudingos mūsų organizmui.

Maistinė nauda

Šaltalankiuose yra daugiau kaip du šimtai įvairių maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus A, C, E, K ir B komplekso vitaminus, taip pat mineralus, tokius kaip kalcis, geležis, magnis ir cinkas. Didelis antioksidantų kiekis padeda kovoti su kenkėjais organizme, kurie gali sukelti greitesnį senėjimą ir kitas sunkias ligas. Šaltalankiuose taip pat gausu omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali padėti mažinti uždegimus ir stiprinti širdies sveikatą.

Skanios ir sveikatai naudingos sultys

Šiais laikais jums nereikia lankytis pas žolininką ar ieškoti laukinių augalų, kad gautumėte kasdienę šaltalankių dozę – jų galite rasti daugelyje natūralaus maisto parduotuvių ar internetinėse parduotuvėse sulčių pavidalu. Tačiau prieš perkant įsitikinkite, jog perkate geros kokybės produktą.

Šaltalankių sultys tampa ypač populiarios, nes yra puikaus skonio, o kartu teikia visas minėtas maistines savybes. Be to, kadangi jose nėra pridėtinio cukraus ar konservantų, jas galite gerti kasdien.

Patiks net ir vaikams

Šaltalankiai taip pat puikiai tinka į  kitus patiekalus, ar gėrimus todėl virtuvėje galite būti kūrybingi. Nebijokite išbandyti naujų receptų – galite būti maloniai nustebinti nuostabių skonių, kuriuos suteikia šis unikalus vaisius. Taip pat galite rinktis arbatos pavidalo gėrimą, kurį pasaldinti galite medumi, imbieriu ar kitais priedais.

Parašykite komentarą