Istorija apie alkoholizmo gydymą. Pasakoja pacientas.

Noriu pasidalinti su jumis savo alkoholizmo ir jo gydymo istoriją. Tikiuosi, kad dalydamasis savo istorija galiu padėti kitiems, kurie kovoja su  sunkia priklausomybe.

Gerti pradėjau būdamas paauglys. Maniau, kad dėl to esu šaunus ir rafinuotas. Nesupratau, kad tai yra problema, kol nepradėjau patirti sąmonės pritemimų ir pabusti keistose vietose. Supratau, kad turiu problemą, kai negalėjau nustoti gerti, nors ir norėjau

Daug kartų bandžiau mesti gerti savarankiškai, bet visada suklupdavau. Tik nuvykęs į reabilitacijos centrą pagaliau tapau blaivus. Reabilitacijoje sužinojau apie priklausomybės ligą ir sužinojau, kaip elgtis su mane sukeliančiais veiksniais. Taip pat radau kitų sveikstančių alkoholikų palaikymo sistemą kurie supranta, ką išgyvenu.

Šiandien didžiuodamasis galiu pasakyti, kad esu blaivus ir gyvenu laimingą bei visavertį gyvenimą. Jei kovojate su alkoholizmu, žinokite, kad yra pagalba ir viltis pasveikti.

Su kokiais sunkumais susidūriau?

Didžiausias sunkumas, su kuriuo susidūriau, – kovoti su alkoholizmo stigma. Daugelis žmonių nesupranta priklausomybės ir laiko ją pasirinkimu. Jie mane teisia ir mano, kad esu silpnas. Buvo sunku su tuo susidoroti, bet išmokau neleisti, kad kitų žmonių nuomonė mane paveiktų.

Pripažinkite problemą ir raskite Jums tinkamą sprendimo būdą. Nėra ko gydytis. Alkoholizmas yra liga, kuri negydoma gali būti mirtina. Tačiau yra vilties pasveikti. Gavę tinkamą pagalbą, galite įveikti priklausomybę ir gyventi blaivų bei laimingą gyvenimą.

Padėjo tik terapija ir gydymas vaistais.

Alkoholikai negali patys mesti alkoholizmo. Jiems reikia pagalbos, kad jie galėtų išspręsti pagrindines problemas, kurios sukėlė jų priklausomybę. Jei kovojate su alkoholizmu, nedvejokite ir  kreipkitės pagalbos kuo anksčiau..

Ko išmokau?

Sužinojau, kad priklausomybė yra liga, kurią galima įveikti. Taip pat sužinojau, kad nesu vienišas savo kovoje. Yra daugybė kitų žmonių, kurie susiduria su tokiais pat iššūkiais kaip ir aš. Taip pat sužinojau, kad pasveikti įmanoma. Su tinkama priežiūra ir palaikymu.

Neskubėkite teisti, nežinodami visų priežasčių.

Alkoholizmas yra kitų, gilesnių problemų simptomas. Svarbu suprasti pagrindines alkoholizmo priežastis prieš teisiant. Tik tada galėsite iš tiesų suprasti, ką išgyvena alkoholikai ir kaip sunku įveikti priklausomybę. Daugiau informacijos portale https://azuolynoklinika.lt

Parašykite komentarą