Kada verta  drabužinėje montuoti ne varstomas, o suveriamas duris?

Tikriausiai esate kažkur matę į „ armoniką“ susilankstančias spintos ar pertvaros duris. Tai gana senas išradimas, kuris nepelnytai primirštas.  Vis labiau populiarėjanti ir tobulėjanti „Hettich“ baldų furnitūra iš Vokietijos mums vis dažniau tai primena. Pasirodo, viską galima pasidaryti ir patiems, jei tik turite noro ir galimybių.

Kaip statomos suveriamos durys?

Drabužinėje gali būti montuojamos dvigubos suveriamos durys. Tai reiškia, kad vienos pusės duris sudaro mažiausiai dvi durų plokštės. Viskas daroma pasitelkus į pagalbą tinkamą furnitūrą. Pirmiausiai durų plokštės yra sujungiamos tarpusavyje specialiais tarpiniais lankstais, kurie joms leidžia lankstytis tik į vidinę pusę.

Tada toks durų kompleksas yra pritvirtinamas prie korpuso tradiciniaiss lankstais. Paprastai jų yra 4 ar daugiau, o ne 2 ar 3.Lankstuose, jei to reikia, gali būtimontuojamas ir atidarymo kampo ribotuvas, kad durys neatsilapotų per daug.

Apačioje pritvirtinamas specialus kreipiantysis profilis. Tokiu būdu visas durų komplektas išlieka stabilus net ir stipriau patraukus duris už rankenėlės. Analogiškai padaromos ir kitos pusės durys. Esant reikalui, duris gali sudaryti ir 4 plokštės, tačiau tada reikia įsigyti papildomai vidinių lankstų ir tylaus uždarymo  mechanizmų.

Kada naudojamos suveriamos durys?

Suveriamos durys yra naudojamos, kai patalpoje praėjimo zonoje yra labai nedaug vietos. Įsivaizduokite, kad jūsų spinta yra 2,4 metrų pločio. Dvejos varstomos durys būtų po mažiausiai 1,2 m pločio. Kadangi jos atsidaro tik į išorę, aplink spintą reiktų palikti 1,2cm pločio tuščią erdvę. Tai labai daug, todėl daromos suveriamos durys, kurios sumažina durims skirtą erdvę iki 0,6 m. Suveriamos durys nesivarsto 180 laipsnių kampu, todėl jos užima tik spintos plotį.

Dar viena priežastis, dėl ko gali būti pasirinktos suveriamos durys, yra durų svoris. Kartais ant durų yra montuojamas veidrodis per visą durų aukštį ir plotį. Taip iš paprastų spintos durų gaunamos masyvios spintos durys. Suveriamų durų furnitūra yra itin tvirta ir atlaiko 25 kg ar net sunkesnes duris. Kadangi durys dvi, vienas žmogus jas vargiai galėtų pakelti. Tokiems svoriams ir yra pritaikyta „Hettich“ baldų furnitūra.

Nereiktų pamiršti ir dar vienos svarbios priežasties – originalumas ir estetika. Visada kai varstomos durys yra per didelės, ieškoma tradicinių stumdomų durų sprendimų. Jos plačiai naudojamos įvairiuose balduose, todėl suveriamos durys atrodo originaliai ir netradiciškai.

Kaip ir kiekvienoms spintos durims, taip ir suveriamoms, reikalinga itin kokybiška ir tyliai veikianti baldų furnitūra. Tokią galima įsigyti specializuotose parduotuvėse arba el. parduotuvės.

Parašykite komentarą