Kaip veikia šilumos siurbliai oras – oras?

Šilumos siurbliai oras oras veikia  naudojant šilumos perdavimo ir termodinamikos principus. Šilumos siurblys perduoda šilumą iš lauko oro į vidų arba atvirkščiai. Šilumos siurblys tai daro cirkuliuodamas šaltnešį per sistemą.

Šilumos siurblys gali perduoti daugiau šilumos, nei sunaudoja energijos jai pagaminti, todėl jis yra efektyvus būdas šildyti arba vėsinti namus. Žiemą šilumos siurblys paima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją į vidų. Vasarą procesas vyksta atvirkščiai – šilumos siurblys perduoda šilumą iš vidaus į išorę.

Šilumos siurbliai varomi elektra, tačiau jie sunaudoja mažiau energijos nei įprastos šildymo ir vėsinimo sistemos. Tai taip pat yra vienas  labiausiai paplitęs šilumos siurblių tipas. Jie naudojami namuose, biurų pastatuose ir kituose statiniuose. Šilumos siurbliai oras – oras yra įvairių dydžių ir konfigūracijų. Kai kurie įrenginiai yra suprojektuoti skirti naudoti viename kambaryje, kiti – keliuose kambariuose arba viso namo šildymui ir vėsinimui.

Kiek kainuoja šilumos siurbliai oras oras?

Šilumos siurbliai oras – oras paprastai kainuoja nuo 400 iki 2000 eurų, priklausomai nuo įrenginio dydžio ir našumo. Šie parametrai parenkami pagal patalpų dydį.  Kaina taip pat priklauso nuo prekės ženklo, modelio ir turimų funkcijų.

Atkreipkite dėmesį, jog kai kuriems oras-oras šilumos siurbliams gali būti taikomos valstybės subsidijos, kurios gali žymiai sumažinti sistemos kainą. Tad tai gali tapti puikia investicija.

Kaip pasirinkti šilumos siurblį oras-oras?

Rinkdamiesi oras-oras šilumos siurblį, svarbu atsižvelgti į įrenginio techninius parametrus, klimatą, kuriame jis bus naudojamas, ir reikiamą našumo lygį Taip pat svarbu atsižvelgti į garantiją ir aptarnavimo sutartį. Kai kurios įmonės už papildomą mokestį siūlo pratęstas garantijas. Kitos į įrenginio kainą įskaičiuoja ir aptarnavimo išlaidas.

Taip pat svarbu: kai kurios įmonės ima papildomus mokesčius už įrengimo išlaidas, o kiti šias išlaidas įtraukia į pirkimo kainą. Prieš priimant galutinį sprendimą svarbu palyginti kainas ir paslaugas.

Rinkitės tik patikimus pardavėjus kurie siūlo gerą klientų aptarnavimą ir pagalbą.

Jei įmanoma, paprašykite rekomendacijų iš draugų ar šeimos narių, kurie savo namuose naudojo šilumos siurblius oras-vanduo. Kiekviena patirtis yra skirtinga, tad išgirsite nešališką nuomonę apie atsiperkamumą ir naudojimo niuansus.

Gyvenkime tvariau, rūpinkimės aplinka ir ji už tai mums padėkos.

Parašykite komentarą