MDF grindjuostės – ką reikia apie jas žinoti

 

Platus grindjuosčių pasirinkimas gali būti galvos skausmas ne vienam, kuris nori atnaujinti savo butą. Jų pasiūla yra begalinė ir neturint specifinių žinių jas išsirinkti gali būti labai sunku. Žinoma, jei nenorite spręsti patys, visada galite kreiptis į šios srities specialistus. Bet jei norite šiek tiek pasidomėti, sužinoti naujų ir negirdėtų aspektų apie grindjuostes, šis straipsnis kaip tik jums. Čia plačiau pakalbėsime apie MDF grindjuostes, kas jos, kokios yra jų savybės ir kaip jos montuojamos.

 

Kas yra MDF grindjuostės?

MDF (Medium Density Fibreboard) – vidutinio tankumo medienos plokštelė. Dažniausiai jos gaminamos iš medienos drožlių specialia technologija, kurios aukštas slėgis suslegia medienos drožles reikiamoje temperatūroje. Ši grindjuostė yra gan panaši į medžių drožlių plokštę. MDF grindjuostės yra nekenksmingos, tinkančios žmogaus organizmui, todėl gali būti montuojamos gyvenamojoje patalpoje.

 

Kokios yra MDF grindjuosčių savybės?

Išskiriame pagrindines MDF grindjuosčių savybes:

  1. Jos apsaugo nuo drėgmės.
  2. Pasižymi tuo, kad jos yra sunkiai blunkančios, net jei į jas tenka tiesioginiai saulės spinduliai.
  3. Paprasta priežiūra. Nereikia naudoti specialių valiklių.
  4. Šių grindjuosčių pasirinkimas yra gan platus, jas galima rasti kiekvienoje statybinių prekių parduotuvėje.

 

Kaip montuojamos MDF grindjuostės?

Galima išskirti tris pagrindinius šių grindjuosčių montavimo būdus:

  1. Montavimas ant klijų. Tai vienas populiariausių ir paprasčiausių montavimo būdu. Pagrindiniai apsektai būtų tokie, kad svarbu tinkamai atsimatuoti kiek šios medžiagos reikės ir tinkamai naudoti klijus, kad jie nepažeistų sienų ar grindų. Montuojant šiuo būdu svarbu, kad siena būtų sausa ir švari. Taip pat svarbu, kad klijai būtų tepami ant grindjuostės, o ne ant sienos.
  2. Montavimas ant savisriegių varžtų. Šis montavimo būdas yra praktiškiausias, nes pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Pirmiausia reikėtų pritvirtinti reikiamą detalę prie sienos (gręžti skyles į sieną reikėtų maždaug apie 28 cm tarpais). Nuimkite grindjuostę nuo sienos ir įkiškite pritaikytus kaištukus į išgręžtas skyles. Tada gražinkite grindjuostės juostą iš MDF į reikiamą vietą ir viską pritvirtinkite su varžtais.
  3. Montavimas ant kabliukų. Toks montavimas yra su specialiomis detalėmis. Šis montavimas yra gan paprastas, nes grindjuostės montuojamos tiesiog ant kabliukų.

Na, jo jei nepasitikite savo montavimo įgūdžiais ar tiesiog nenorite tuo užsiimti, visada galite kreiptis į specialistus, kurie greitai ir patikimai sumontuos MDF grindjuostes. Tada būsite tikri, kad darbas bus atliktas kokybiškai ir be priekaištų.

Parašykite komentarą