Ko reikia tikėtis, kuomet prasideda namo statybos?

Būsto projektų rengimas, leidimų statybai gavimas ir pats statybos procesas yra gana sudėtingas ir ilgas procesas, o galutinis rezultatas priklauso nuo to, kaip gerai paruošiame ir vykdome visus šiuos veiksmus. Sujungus šiuos etapus greičiausiai bus pasiektas sklandus ir sėkmingas galutinis rezultatas. Tačiau tai yra tik pradžia ilgo ir sunkaus darbo. Statant namą reikia žinoti daug dalykų, jei statote patys, reikėtų nuolat konsultuotis su specialistais, kurie padės išsirinkti tinkamas statybines medžiagas.

Visą naujo namo statybos procesą galima suskirstyti į tris pagrindinius etapus, kurių kiekvienas yra pakankamai svarbus:

Kiekvienam, kuris svajoja apie namų statymą svarbu žinoti tris pagrindinius namo statymo elementus, kuriuos įgyvendinę puikiai ir tinkamai galėsite įsirengti savo svajonių namus:

  • Būsto projektas
  • Statybos paruošimas
  • Statybos eiga ir procesas

Vien apskaičiuotas namo plotas gali parodyti paties namo išvaizdą, todėl tikriausiai turėtumėte pradėti nuo šio taško. Pavyzdžiui, tradiciniai pastatai ar namai su plokščiu stogu gali būti labiau tinkami kai kuriems gyvenamiesiems rajonams, o kitose vietovėse jie labiau tinka kotedžams ar kaimo namams, nors jų funkcijos yra panašios. Nepamirškite pasirinkti tinkamų statybinių medžiagų, kad darbo eigos metu nereikėtų darbų atlikinėti keletą kartų.

Jei nusprendėte, jog statysite namą pats ar su profesionalų pagalba, privalote pasirinkti kokybiškas statybines medžiagas. Tai padaryti yra nesudėtinga, nes dažniausiai elektroninėse parduotuvėse galima rasti produktų aprašymus ir pagal tai lengviausia nuspręsti, ar pasirinkti statybinę prekę, ar ieškoti kitos. Visas statybines prekes galite rasti Euremsta.

Blogiausias jausmas persikeliant į naują namą yra tas, kad  namas galėjo būti truputį kitoks

Jūs neturėtumėte priprasti prie namo ar prie jo prisirišti. Suprantama, kad gyvenimas taip pat keisis, kaip ir jo poreikiai, tačiau namas nuo pat pradžių turi būti tinkamas ir malonus. Todėl norint išvengti tokių nesėkmių, architekto pagalba reikalinga nuo pat pradžių. Pirmasis žingsnis link naujų namų turėtų būti preliminarios architektūrinės vizijos sukūrimas. Turėtumėte tai sutvarkyti pagal kelis pagrindinius kriterijus: namų ūkio poreikius, funkcijas ir svetainės vietą.

Kiekvienas architektas turi savo brėžinius, kurie atsispindi jo projekte. Todėl architektas pasirenkamas ne tik pagal jo atliktą darbą, bet ir pagal stilių. Namo statyba yra kiekvieno kliento asmeninis reikalas, todėl svarbu nuo pat pradžių susitarti tarpusavyje, nes nuo to labai priklauso projekto įgyvendinimas.

 

Parašykite komentarą