Ne vienam smaližiui, nors kartą gyvenime, yra tekę susimąstyti, jog reikėtų sumažinti saldumynų vartojimą. Kai kurie galbūt yra mąstę ir išvis jų atsisakyti. Tuomet jiems bus jau pažįstama padėtis, kai net ir tvirtai pasiryžus, po valgio ranka pati tiesiasi į sausainį ar desertą. Pokalbis su draugais prie kavos, sunkiai įsivaizduojamas be pyrago ar kito saldumyno. Nesaikingai vartojant saldumynus, ilgainiui gali kilti sveikatos problemų, nepageidautinai padidėti kūno svoris. Tačiau nors apie šias problemas daugeliui yra žinoma, nepakanka valios saldumynų atsisakyti. Bet iš tiesų atsisakyti saldaus maisto ir nėra būtina, tereikia įprastus saldėsius pakeisti į sveikatai palankesnes alternatyvas. Interneto svetainėje abrikosas.eu galima įsigyti aukštos kokybės džiovintų vaisių bei riešutų.

Kuo galima pakeisti saldumynus?

  • Ekologiški džiovinti vaisiai bei riešutai gali būti sveikesne saldumynų alternatyva. Be abejo, derėtų rinktis aukštos kokybės patikimus produktus.
  • Datulės yra saldus, bet už saldainį sveikesnis pasirinkimas. Jose gausu ląstelienos, kuri padeda palaikyti sklandų virškinimą. Iš datulių galima pasiruošti sveikų saldžių patiekalų. Jų sirupą galima vartoti maisto gamybai vietoj įprasto cukraus.
  • Razinos gaminamos iš įvairių veislių vynuogių. Todėl razinų gali būti kelių rūšių. Jose randama organizmui reikalingų mikro elementų. Jose taip pat gausu organizmui naudingų skaidulų, kurios padeda išvengti vidurių užkietėjimo. Manoma, kad razinos gali padėti mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Razinomis galima gardinti varškę, jogurtą, salotas, košes.
  • Džiovintose slyvose yra daug reikalingų maistinių medžiagų. Jose randama virškinimui naudingų skaidulų, kalio, vitaminų K ir A. Džiovintas slyvas patariama valgyti su riešutais ar pieno produktais.
  • Džiovinti abrikosai taip pat puikus vaisius. Jais galima pakeisti šokoladą. Per dieną rekomenduojama suvalgyti 3-5 džiovintus abrikosus. Juose yra geležies ir vitamino C, padedančio ją pasisavinti. Jie tinkami besimokantiems ar dirbantiems protinį darbą. Abrikosuose esama maistinių skaidulų, jie gerina žarnyno mikro florą, padeda iš organizmo pašalinti toksinus.

Nors džiovinti vaisiai gali būti sveikesne saldumynų alternatyva, dauguma jų yra kaloringi, todėl mėgautis derėtų saikingai.

Parašykite komentarą