Graikija gali pasigirti ne tik turtinga istorija, unikaliu kraštovaizdžiu, bet ir ilgiausia kranto kranto linija Europoje bei salų gausa. Vienos iš populiariausių – Kreta, Korfu ir Rodas. Visos jos turi unikalią kultūrą ir kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius. Dėl to nenuostabu, kodėl Graikija pritraukia begalę turistų iš visų pasaulio šalių. Norite atostogas praleisti vienoje iš Graikijos salų? Šiame straipsnyje aptarsime 3 populiariausias salas ir, kodėl jas verta aplankyti.

Kreta

Tai didžiausia Graikijos sala, kurioje galima išvysti įvairių istorinių ir kultūrinių paminklų, išsimaudyti nuostabiuose paplūdimiuose bei pasigrožėti nuostabiomis panoramomis. Kretoje galima išbandyti įvairias laisvalaikio pramogas, pavyzdžiui, nardymą, žygiavimą ar plaukimą laivu. Be to, Kretą skalauja 4 jūros: Egėjo, Libijos, Kretos ir Jonijos, todėl atostogų metu galima pasimaudyti net keliose skirtingose jūrose. Tad net neabejojame, kad atostogos Kretoje patiks tiek mažiesiems, tiek suaugusiems.

Korfu

Nedidelė Korfu sala, esanti prie pat Albanijos krantų, žavi įspūdingu gamtovaizdžiu. Šioje saloje vieni krantai nukloti akmenimis, o kiti – smulkiu smėliu, todėl galima rasti tiek nuošalių paplūdimių, tiek specialiai turistams skirtų vietų.

Nedideli Korfu saloje esantys žvejų miesteliai šalia krantų atrodo lyg iš atviruko. Čia taip pat galėsite išbandyti įvairias pramogas, t. y., pasiplaukiojimus jachta, paviršinius nardymus, banglenčių valdymo pamokas, golfo aikštynus ir pan. Apsistoję šioje saloje, apsilankykite Kerkyra mieste, senojoje tvirtovėje Palaio Frourio, Spianada aikštėje, Mon Repos rūmuose, Angelokastro pilyje.

Rodas

Rodo sala laikoma labiausiai saulėta sala Europoje. Čia saulė turitstus lepina net 300 dienų per metu. Rode galima gėrėtis pasakiška gamta, ilsėtis smėlėtuose paplūdimiuose, aplankyti istorinius muziejus ir išvysti įvairius architektūrinius paminklus. Keli Rodo salos lankytini objektai, kuriuos verta pamatyti:

  • Didžiųjų Magistrų rūmai;
  • Mandraki uostas;
  • Kamiras;
  • Lindos miestelis;
  • Monolitos pilis.

Aplankę šiuos istorines vietas, galite vykti maudynių į nuostabaus grožio paplūdimius. Vieni tokių – Faliraki, Lindos, Tsambiko papldūmiai. Be to, rekomenduojama apsilankyti ir Šv. Pauliaus bei Anhony Quinno įlankose. Žydro vandens ir akmenuotų krantų vaizdas pakerės kiekvieną.

Akivaizdu, kiekviena Graikijos sala yra viena už kitą geresnės, todėl nenuostabu, kad gali kilti sunkumų renkantis. Vis dėlto, jeigu keliaujate pirmą sykį, rekomenduojame rinktis didžiausią Kretos salą, kurioje gausu įvairiausių pramogų, nuostabių vaizdų ir, žinoma, paplūdimių. Joje galima ilsėtis tiek dviese, tiek su šeima, tiek draugų kompanija. Žinoma, ne ką rečiau pasirenkamos ir Rodo bei Korfu salos. Bet kuriuo atveju, atsižvelkite į savo ir kartu keliaujančių asmenų poreikius. Tik priėmę visus tenkinantį kompromisą, galėsite kurti neįkainojamus prisiminimus ir džiaugtis atostogomis.

Parašykite komentarą