Lietuvių susižavėjimas krepšiniu

Lietuvoje aistra krepšiniui jaučiama nuo 1930-ųjų metų. Nuo tada lietuviai yra aistringi šio sporto gerbėjai, ir jis giliai įsišaknijęs jų kultūroje. Šalyje taip pat išaugo keletas geriausių Europos žaidėjų, įskaitant legendas Arvydą Sabonį ir Šarūną Marčiulionį. Tačiau kodėl lietuviai taip myli krepšinį? Pažvelkime į šios aistringos aistros istoriją ir kultūrą kitu kampu.

Sėkmingų žaidėjų palikimas

  • Lietuva garsėja daugybe talentingų krepšininkų, kurie žaidžia NBA ir kitose tarptautinėse lygose. Arvydas Sabonis, dažnai laikomas vienu geriausių visų laikų Europos žaidėjų, gimė 1964 m. Kaune, Lietuvoje. Prieš prisijungdamas prie Portlando „Trail Blazers” 1995 m. jis pelnė kelis Eurolygos MVP apdovanojimus. 2011 m. A. Sabonis buvo įtrauktas į Naismitho krepšinio šlovės muziejų.
  • Šarūnas Marčiulionis – dar vienas legendinis Lietuvos krepšininkas, žaidęs visos Europos komandose, kol 1989 m. pasirašė sutartį su „Golden State Warriors”. Jis kartu su Saboniu 2014 m. buvo įtrauktas į Šlovės muziejų.

Šie du krepšininkai padėjo įkvėpti ištisas jaunų lietuvių kartas siekti svajonės žaisti profesionalų krepšinį. Daugiau apie krepšinį, sporto rezultatus ir prognozes galite rasti tinklapyje betshoot.lt

Aistringi sirgaliai

Daugeliui lietuvių krepšinis yra daugiau nei sportas – tai gyvenimo būdas! Net ir tada, kai nevyksta rungtynės, vis tiek rasite žmonių, kurie aptarinėja naujausias žinias apie savo mėgstamas komandas arba diskutuoja apie tai, su kuriuo žaidėju reikėtų pasirašyti sutartį kitą sezoną. Šalies meilė krepšiniui ypač išryškėja per tokius didelius turnyrus kaip „EuroBasket” ar FIBA pasaulio taurė, kai didžiulės minios žmonių su vėliavomis, ragais ir kita sirgalių atributika ateina palaikyti Lietuvos komandos, kovojančios su kitomis pasaulio šalimis.

Daugybė krepšinio aikštelių

Lietuvoje yra daug krepšinio aikštelių, palyginti su kitomis šalimis. Tai reiškia, kad nesunku rasti, kur žaisti, nesvarbu, ar tai būtų vietinis parkas, ar stadionas. Tai taip pat byloja apie šalies meilę krepšiniui, nes daugybė aikštelių padeda paskatinti daugiau žmonių užsiimti šia sporto šaka.

Norintys išmokti žaisti, praktiškai kiekviename mieste gali rasti krepšinio būrelius ar mokyklas. Šiuose klubuose dirba patyrę treneriai, kurie gali padėti tobulinti jūsų įgūdžius, taip pat kiti žaidėjai, galintys padėti jums treniruotis. Taip pat yra daugybė turnyrų ir lygų, kuriose galite dalyvauti ir išbandyti savo jėgas su kitomis komandomis.

Parašykite komentarą