Keliauti su kuprine į laukinę gamtą – jaudinanti patirtis, tačiau, kai reikia valgyti, patikima stovyklavietės viryklė gali daug ką pakeisti. Nešiojamosios kempingo viryklės yra būtinos keliautojams su kuprinėmis – tai lengvas ir efektyvus sprendimas karštam maistui gaminti kelyje. Šiame vadove apžvelgsime skirtingus nešiojamųjų kempingo viryklių tipus ir padėsime išsirinkti tinkamą savo nuotykiui. Nesvarbu, ar esate patyręs keliautojas su kuprine, ar naujokas, tinkama viryklė gali pagerinti jūsų maisto gaminimo gamtoje patirtį.

Kanistrinės viryklės

Kanistrinės viryklės yra populiarus kuprinėtojų pasirinkimas dėl jų kompaktiško dydžio ir paprasto naudojimo. Jos naudoja izobutano arba propano kuro kanistrus, kurių galima lengvai įsigyti lauko prekių parduotuvėse. Kanistrines virykles galima greitai paruošti ir uždegti pasukus rankenėlę. Jomis galima tiksliai valdyti liepsną verdant ir verdant, todėl jos idealiai tinka įvairiems patiekalams ruošti. Tačiau jos geriau veikia švelnesnėmis sąlygomis, o žema temperatūra gali turėti įtakos jų veiksmingumui.

Skystojo kuro viryklės

Skystojo kuro viryklės pasižymi universalumu ir patikimumu, todėl tinka naudoti ekstremalioje aplinkoje ir ilgose ekspedicijose. Jos naudoja baltąsias dujas, žibalą arba dyzeliną, kurie gali būti lengviau prieinami atokiose vietovėse. Skystojo kuro viryklės gerai veikia šaltu oru ir dideliame aukštyje, tačiau jas reikia užpildyti ir prižiūrėti. Jos gali būti šiek tiek sunkesnės ir talpesnės nei kanistrinės viryklės, todėl geriau tinka ilgesnėms kelionėms su kuprine.

Mediena kūrenamos viryklės

Ekologiškai sąmoningiems keliautojams, kurie nori kuo labiau sumažinti poveikį aplinkai, malkomis kūrenamos krosnelės yra puikus pasirinkimas. Šiose krosnelėse kurui naudojamos šakelės, lapai ir kitos natūralios medžiagos, todėl nereikia vežtis sunkių kanistrų ar skysto kuro. Nors maisto ruošimas gali užtrukti šiek tiek ilgiau, o kurui surinkti reikia daugiau pastangų, malkomis kūrenamos krosnelės yra tvarus ir ekonomiškas sprendimas gaminant maistą laukinėje gamtoje. Be to, jos neįtikėtinai lengvos.

Alkoholio viryklės

Alkoholio viryklės yra vienos lengviausių ir paprasčiausių turimų stovyklavimo viryklių. Jų kurui naudojamas denatūruotas alkoholis arba metilo spiritas ir jas labai lengva naudoti. Alkoholio viryklės geriausiai tinka vandeniui virti ir paprastoms maisto ruošimo užduotims atlikti, tačiau joms gali trūkti tikslumo ruošiant gurmaniškus patiekalus lauke. Tai puikus pasirinkimas ultralengviems keliautojams, norintiems sutaupyti svorio ir vietos kuprinėje.

Kietojo kuro tabletės

Kietojo kuro tabletės – dar vienas lengvas pasirinkimas keliautojams su kuprine. Šias kompaktiškas tabletes lengva laikyti ir uždegti degtuku arba žiebtuvėliu. Jos gerai tinka vandeniui užvirinti ir pagrindiniams patiekalams gaminti, tačiau yra mažiau universalios nei kitos viryklės. Kietojo kuro viryklės gali būti patogus atsarginis variantas, jei sugestų pagrindinė viryklė, nes visada galėsite paruošti karštą maistą. Apsilankykite GOZ.LT – patikima parduotuvė šiom prekėms įsigyti.

Išvada

Norint mėgautis karštu maistu laukinėje gamtoje, labai svarbu pasirinkti tinkamą nešiojamąją stovyklavietės viryklę. Rinkdamiesi viryklę atsižvelkite į tokius veiksnius kaip kelionės trukmė, numatomos oro sąlygos ir asmeniniai pageidavimai. Nesvarbu, ar rinksitės patogią kanistrinę viryklę, ar skysto kuro viryklę, ar malkomis kūrenamą viryklę, ar alkoholinę viryklę, ar kompaktišką

Parašykite komentarą