Lietuviai garsėja kantrybe. Bet kai kalba pasisuka apie dantis – ta kantrybė tampa pavojinga. „Dar neskauda“, „užklijuosiu kramtoma guma“, „ką jau čia – praeis“… Tokios frazės dažnai išgirstamos gydytojų kabinete, deja, tik tada, kai problema jau įsišaknijusi taip giliai, kad tenka nebe gydyti, o gelbėti.

Ir štai paradoksas – žmonės bijo vizito pas odontologą dėl kainos ar skausmo, bet galutiniame rezultate sumoka daugiau – tiek finansiškai, tiek sveikatos sąskaita.

Tylus ėduonis – didžiausias vagis

Dantų problemos retai prasideda staiga. Ėduonis – tarsi vagis, kuris veikia naktį, tyliai ir kantriai. Iš pradžių tai maža dėmelė, kurią dažnas ignoruoja. Vėliau – nemalonus jausmas valgant saldų maistą. Galiausiai – ūmus skausmas, kuris per vieną naktį priverčia skambinti visoms klinikoms mieste.

Tačiau šiuolaikinis dantų gydymas leidžia sustabdyti šį procesą ankstyvoje stadijoje. Tam reikia visai nedaug – profilaktinės apžiūros, rentgeno ir, jei reikia, minimalios intervencijos. O tai dažniausiai trunka mažiau nei valanda.

Ne skausmas – o uždelstas gydymas yra tikroji problema

Mitas, kad „jei neskauda, tai viskas gerai“, yra pats pavojingiausias. Nes skausmas dažniausiai reiškia, kad ėduonis jau pasiekė nervą arba šaknis. Tai – stadija, kai reikia rimtesnių procedūrų: kanalų valymo, gydymo mikroskopu ar net vainikėlio. Štai tada gydymas kainuoja daugiau, trunka ilgiau ir reikalauja didesnio paciento įsitraukimo.

Kiek kainuoja „palikti ramybėje“?

Pavyzdžiui, nedidelio ėduonies gydymas gali kainuoti apie 60–80 eurų. Bet jei jis vystosi metus ar du, gali prireikti kanalų gydymo (nuo 150 €), o po to – ir protezavimo ar net implanto (virš 1000 €). Tad „palikti ramybėje“ dažnai reiškia palikti pinigus ateities procedūroms. Be to, žala – ne tik finansinė. Prarastas dantis keičia sąkandį, didina riziką prarasti gretimus dantis, veikia virškinimą, kalbą, net veido bruožus.

Technologijos pakeitė viską

Daugelis vis dar įsivaizduoja seną, triukšmingą grąžtą ir metalinę plombą. Bet šiandieninė odontologija – tai preciziškas darbas su lazeriais, mikroskopais, kompiuterine diagnostika. Pati procedūra atliekama be skausmo, naudojant modernius nuskausminimus, o estetinis rezultatas dažnai atrodo natūraliau nei natūralūs dantys.

Žinoma, verta rinktis pažangią odontologijos kliniką Kaune Azklinika.lt. Čia gydymas vyksta ramioje aplinkoje, naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos, o svarbiausia – orientuojamasi ne į plombų skaičių, o į ilgalaikį burnos sveikatos planą.

Kas atsitinka, kai pradedi lankytis laiku?

Tai labai paprasta. Gydytojui lieka tik prižiūrėti, koreguoti smulkmenas, valyti apnašas ar pakeisti seną plombą. Viskas vyksta be skausmo, be didelių sąskaitų, be panikos. Kai vizitai tampa įpročiu – gydymas tampa prevencija, o ne gelbėjimu paskutinę minutę.

Šypsena neprasideda nuo balinimo – ji prasideda nuo gydymo

Nesvarbu, ar tau 25, ar 55 – šypsena visada gali būti tavo stiprybė. Bet tam, kad ji būtų tikra, ji turi būti sveika. O sveika šypsena gimsta ne iš balto atspalvio, o iš ramybės, kai žinai, kad tavo dantimis rūpinasi profesionalai.

Taigi, kitą kartą, kai sakysi „vis dar neskauda“, prisimink, kad tavo dantys neklausia – ar tu pasiruošęs. Jie tiesiog tyliai griauna savo pamatus. Ir tik tu gali juos sustabdyti – šiandien.

Parašykite komentarą