Pagrindiniai fotopriedai puikiems kadrams

Jei esate pradedantis fotografas, bandantis pakelti savo įgūdžius į aukštesnį lygį, yra keletas esminių pagalbinių priemonių, kurių neturėtumėte praleisti pro akis. Nuo objektyvų ir apšvietimo prietaisų iki filtrų ir fonų – šie fotopriedai gali labai padėti pagerinti jūsų fotografiją. Apžvelkime keletą naudingiausių nuotraukų priedų, kurie gali padėti kaskart užfiksuoti nuostabias nuotraukas.

Fotoaparatų objektyvai – skirtingi tipai ir jų privalumai

Kalbant apie fotografiją, objektyvai yra bene svarbiausias aksesuaras. Yra daugybė įvairių objektyvų, kurių kiekvienas turi savų privalumų. Galite rinktis pagrindinius ir priartinamuosius objektyvus, makroobjektyvus ir portretų objektyvus, plačiakampius ir teleobjektyvus ir t. t.

Pagrindiniai objektyvai yra fiksuoto židinio nuotolio objektyvai su platesnėmis diafragmomis, kurie į fotoaparato jutiklį praleidžia daugiau šviesos, kad vaizdai būtų ryškesni. Kita vertus, priartinantys objektyvai suteikia daugiau lankstumo, nes juose galima keisti židinio nuotolį, kad būtų galima daryti įvairių tipų nuotraukas. Makroobjektyvai ir portretiniai objektyvai idealiai tinka fotografuoti stambiu planu, o plačiakampiai ir teleobjektyvai leidžia užfiksuoti didesnius objektus iš tolimesnių atstumų. Žinodami, kokio tipo objektyvas geriausiai tinka bet kuriai konkrečiai situacijai, galėsite pasiekti geriausių fotografavimo rezultatų.

Apšvietimo prietaisai – blykstės ir atšvaitai

Apšvietimo prietaisai, pavyzdžiui, blykstės ir atšvaitai, taip pat gali būti labai naudingi darant puikias nuotraukas. Blykstės leidžia pagerinti apšvietimą tamsioje ar prasto apšvietimo situacijoje, o atšvaitai gali būti naudojami nuotraukoms paryškinti arba šešėliams sukurti, priklausomai nuo to, kaip jie išdėstyti objekto atžvilgiu. Svarbu paminėti, jog naudojant blykstę ir atšvaitą kartu, galima sukurti tolygų šviesos pasiskirstymą visame fotografuojamame objekte, kad vaizdas apskritai būtų tolygiai apšviestas. Šių apšvietimo prietaisų naudojimas padeda išryškinti detales, kurios dėl nepakankamo apšvietimo būtų prarastos nuobodžiose nuotraukose.

Filtrai ir fonai – baigiamieji akcentai

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – filtrai ir fonai, kuriuos galima naudoti kaip baigiamuosius akcentus kuriant gražias nuotraukas. Tokie filtrai kaip ND (neutralaus tankio) filtrai padeda sumažinti atspindžius, o poliarizaciniai filtrai sumažina atspindžius nuotraukose, darytose šalia vandens paviršių arba stiklinių langų / durų ir t. t., todėl spalvos tokiose nuotraukose atrodo ryškesnės – tai suteikia joms dar vieną grožio dimensiją.

Fonai puikiai tinka, jei norite pridėti įdomumo ar tekstūros, suteikdami įdomų foną už pagrindinio objekto. Jų būna įvairių stilių, pavyzdžiui, plytų sienos fonas arba abstraktūs raštai, todėl turite daugybę galimybių kurti unikalias kompozicijas su gyliu.

Reikia daugiau informacijos apie fotopriedus? Rekomenduojame apsilankyti Fotopriedai.lt svetainėje.

Parašykite komentarą