Yra puiku, kad šiais laikais galime rinktis, kur vesime savo vaiką, kai jis jau bus pasiruošęs lankyti darželį, tai yra į privatų ar valstybinį darželį. Tikriausiai tiek viename, tiek kitame galime atrasti ir pliusų ir minusų, todėl tai žinoti yra labai svarbu. Šį kartą pasirinkome privatų darželį, kad išskirtume jo pliusus ir minusus. Žinant tokius niuansus, bus kur kas paprasčiau apsispręsti, ar verta leisti savo patį brangiausią žmogų, o galbūt verta paieškoti kitokio varianto.

Privačių darželių pliusai

Privatus darželis turi tikrai ne vieną pliusą. Pirmasis gali būti tas, kad jame kiekvienam vaikui yra skiriamas žymiai didesnis individualus dėmesys, todėl galite būti tikri, kad vaikas sulauks pakankamo dėmesio. Dar svarbu paminėti ir tai, kad ten yra sukurtos įvairios mokymo programos, kurių dėka vaikai lengviau įsisavina informaciją, mokosi kitaip, tad ir visas mokymosi procesas nėra sudėtingas, bet efektyvus. Labai didelio dėmesio susilaukia ir kontekstinio ugdymo programa, todėl ji yra verta didelio dėmesio. Dar vienas pliusas yra tas, kad galime garantuoti, jog ten vaikų maistas bus visavertis, jie gaus visas reikalingas medžiagas. O jei vaikas yra kažkam alergiškas, jam bus sukurtas atskiras meniu.

Privačių darželių minusai

Tikriausiai bet koks dalykas negali turėti vien tik pliusus, bet kokiu atveju, kiekvienoje situacijoje galime įžvelgti ir šiokius tokius minusus, tačiau jie nebūtinai yra tik iš blogosios pusės. Tad privatus darželis gali turėti tokį minusą, jog jis kainuoja brangiau, lyginti su valstybiniais darželiais, bet iš kitos pusės, sumokant didesnę sumą jūsų vaikas gaus kur kas didesnį dėmesį, žinių bagažą, išmoks tam tikras taisykles ir kitus svarbius dalykus, o būtent tokie dalykai pinigais negali būti matuojami. Dar vienas minusas gali būti tas, kad tokiuose darželiuose yra pakankamai didelė rotacija, bet kada gali ateiti naujas vaikas ir panašiai. Tačiau darželio auklėtojos moka viską pasukti taip, kad vos per kelias dienas viskas grįžta į savo vagą ir naujas žmogus tampa lyg savas, tad praktiškai tokia rotacija nėra juntama.

Ar verta juos rinktis?

Iš pateiktų pliusų ir minusų tikrai galime matyti, kad pliusų yra kur kas daugiau ir jie ženkliai nustumia visus minusus į šalį ir jie tampa visai nereikšmingi. Tad apibendrinus visą informaciją galima drąsiai teigti, kad privatus darželis yra vienas geriausių variantų vaikui, kurį gali duoti tėvai.

 

 

 

Parašykite komentarą