Sausas šunų maistas yra vienas iš populiariausių augintinio maitinimo būdų. Tinkamai parinktas sausas maistas suteikia šuniui pilnavertę mitybą. Mityba yra tiesiogiai susijusi su augintinio sveikata. Kokie sauso maisto privalumai ir trūkumai?

Sauso maisto šunims privalumai

Sausas maistas šunims vertinamas visame pasaulyje. Šios rūšies maisto pasiūla labai plati. Nuo tinkamai parinkto sauso maisto priklauso augintinio savijauta bei išvaizda. Sauso maisto šunims privalumai skatina įsigyti šiuos gaminius.

Patogu dozuoti

Sauso šunų ėdalo granulių kokybė leidžia šį maistą lengvai padalinti į porcijas, reikalui esant nušluoti, supilti ir pan. Sausas maistas šunims dažniausiai būna maišuose. Tokį maistą patogu laikyti bei pasisemti norimą kiekį. Sausas maistas šunims yra labai praktiškas. Sausą maistą šunims yra labai patogu saugoti ir naudoti.

Ilgo galiojimo

Sauso šunų maisto tinkamumo laikas yra kur kas ilgesnis nei šlapio šunų ėdalo. Sausas maistas šunims nereikalauja itin specifinių sąlygų ar šaldymo, todėl jį galima laikyti paprastoje kambario temperatūroje.

Skonių įvairovė

Sauso maisto šunims skonių įvairovė yra didžiulė. Tai – vienas didžiausių privalumų. Sausas maistas šunims dažniausiai atitinka daugelio šunų skonio poreikius.

Ekonomiškas

Kadangi sausas šunų maistas yra ilgo galiojimo ir lengvai dozuojamas, jis dažnai laikomas ekonomiškesniu variantu. Sauso maisto šunims užtenka ilgiau.

Tinkamas dietoms

Sausas maistas šunims puikiai tinka dietoms. Tam būtina pasirinkti tinkamą sauso maisto rūšį ir atsakingai dozuoti. Sausas maistas šunims ir tikslinga dietos rutina padeda užtikrinti gerą augintinio sveikatą.

Išvalo dantis

Sausas maistas šunims pasižymi puikiomis savybėmis, kurios yra naudingos šunų dantų sveikatai ir netgi padeda išlaikyti jų dantis švarius. Sauso maisto granulės šunims taip neprilimpa prie dantų, kaip gali šlapias maistas. Granulės kramtymo metu sukuria švelnų masažo efektą, tai padeda augintinio dantenoms.

Sauso šunų maisto trūkumai

Pasitaiko, kad sausas maistas šunims netinka arba yra netinkamai naudojamas. Sauso maisto šunims trūkumai  gali išryškėti ne iš karto, todėl labai svarbu tinkamai įverti perkamus produktus bei stebėti augintinio savijautą.

Prastos kokybės

Granulės daugeliu atvejų yra labiau apdorotos nei šlapias maistas Sausame maiste dažniau yra konservantų. Rekomenduojama pirkti kuo aukštesnės kokybės sausą maistą šunims. Neskaitydami gaminių sudėčių bei pirkdami pigiausią sausą maistą šunims šeimininkai rizikuoja augintinių sveikata. Sausas maistas šunims turi būti visavertis.

Mažiau drėgmės

Vartodamas sausą maistą šuo turi išgerti pakankamą kiekį vandens. Priešingu atveju, sausas maistas šunims tampa žalingu. Drėgmės trūkumas maiste iššaukia įvairias virškinimo problemas. Sausas maistas šunims turi būti patiekiamas kartu su dubeniu švaraus vandens.

Netinka jautriems dantims

Sausas šunų maistas puikiai tinka sveikiems šunų dantims. Sunkiai kramtantiems ar dantų problemų turintiems šunims sausas ėdalas tampa tikru iššūkiu. Rekomenduojama atsižvelgti į augintinio poreikius ir stebėti jo sveikatą. Kartais sausas maistas šunims gali pakenkti.

Parašykite komentarą