Šildymo sistema oras vanduo: dažniausiai užduodami klausimai

Šiuo metu populiarėja aplinkai draugiška šildymo sistema oras-vanduo. Valstybė skiria kompensacijas, ragindama žmones pakeisti senas ir taršias šildymo sistemas naujomis. Kokią pasirinkti, kuri būtų tinkama individualiam namui bei ekonomiška? Šiandien atsakysime į dažniausiai iškylančius klausimus apie sistemą oras-vanduo.

  1. Kokiais atvejais galima pakeisti pasenusią šildymo sistemą name į naują oras-vanduo?

Ši šildymo sistema tinka naujai statomiems bei pastatytiems namams ir butams, kuriuose įrengtas šildymas grindimis arba radiatoriais.

  1. Ar daug reikės mokėti už šildymą?

Šildymo sistema oras-vanduo veikia naudojant elektrą. Kuo šaltesnis oras, tuo daugiau elektros reikia vienam kilovatui šilumos pagaminti. Sezono vidutinis koeficientas COP 5.0, kuris reiškia, kad su 1 kWh elektros pagaminama 5 kW šiluminės energijos. Tai reiškia, kad sezono apšildymo kaštai nėra dideli, dar mažesni jie būna naujuose A++ klasės namuose.

  1. Ar šildymo sistema oras-vanduo naudinga vasaros metu?

Vasarą, sumontavus papildomą prietaisą, panašų į kondicionierių, šilumos siurblys veikia kaip kondicionierius – vėsina vidaus patalpas, išmesdamas į lauką šiltą orą.

  1. Kokią dalį kompensuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA)?

Taršioms šilumos sistemoms pakeisti naujomis skiriama (APVA) kompensacija. Diegiant ekologišką ir ekonomišką sistemą oras-vanduo galima gauti kompensaciją, kurios dydis nustatomas individualiai. Specialistų nuomone, kompensuojama apie pusė šilumos sistemos oras vanduo išlaidų.

  1. Kokiu metų laiku geriausiai įdiegti šilumos sistemą?

Ši sistema diegiama visus metus, tačiau rudenį būna pats didžiausias darbų pikas, todėl gali tekti ilgiau palaukti.

  1. Ar didelis šaltis žiemos metu nepakenks oras-vanduo šilumos siurbliams?

Šilumos siurbliai yra pažangūs ir pritaikyti veikti įvairiausiomis oro sąlygomis.

  1. Ar nemaišys prietaisų skleidžiamas triukšmas?

Namo išorėje esantis prietaisas skleidžia nedidelį garsą, todėl rekomenduojama montuoti tokioje vietoje, kur pašalinis garsas netrukdys.

Nors šilumos sistema oras-vanduo nekompensuojama diegiant naujuose namuose, tačiau tai lieka vienu iš patraukliausių sprendimų naujos statybos A++ pastatuose. Šiluma bus aprūpintas net ir didelis plotas su daug atskirų erdvių, taip pat bus pašildomas karštas vanduo.

 

Parašykite komentarą