braskes

Sodininkystė: ką reikia žinoti?

Vienas iš retų malonumų, kuriuo žmonės galėjo užsiimti karantino laikotarpiu beveik nevaržomai, buvo sodininkystė. Tai yra veikla, kuri yra apribota nedidelės teritorijos ir kuria galima užsiimti pavieniui, nesukeliant rizikos nei sau, nei kitiems žmonėms. Visą šį keistą ir neįprastą laikotarpį tai buvo vienas geriausių būdų pasimiršti ir užsiimti kažkuo naudingu. Bet prasidėjus vasarai tai yra ne tik laiko praleidimo būdas. Kai kuriems žmonėms, jau įgudusiems sodininkams, tai yra būtinybė.

 

Įgudę, patirtį saukaupę ir savo sodus ir daržus turintys žmonės turbūt neieškos patarimų. Bet jei skaitote šį straipsnį, tikriausiai esate sodininkystės naujokas ir ieškote patarimų ir informacijos apie tai, kaip pradėti puoselėti savo sodą. Tokia bazine informacija su jumis ir pasidalinsime, o jei norėsite su sodininkyste susipažinti detaliau, sužinoti kaip ir kada sodinti, auginti ir prižiūrėti įvairius augalus, rekomenduojame informacijos ieškoti sodininku.info puslapyje.

braskes

Augalų pasirinkimas

Nesvarbu ar tik dabar pradedate užsiimti sodininkyste, ar norite pakeisti jau turimo sodo augaliją, pats svarbiausias klausimas yra pačių augalų pasirinkimas. Po to jau galime kalbėti apie sėklų, sodininkų pasirinkimą.

Bet pradžiai reikia nuspręsti ką norėsite auginti. Tai turės didžiausią įtaką tolimesnei sodo puoselėjimo eigai. Kruopščiai atsirinkite uogas, vaisius, daržoves, kurias norėsite auginti. Atkreipkite dėmesį į visas reikalo puses: ar jums derlius bus naudingas, ar galėsite jį realizuoti turguje, jei asmeniškai jo vartoti neketinate. Taip pat ar sugebėsite pasėtą augaliją tinkamai prižiūrėti ir ar turėsite kantrybės sulaukti duodamų vaisių, nes kai kurie pasodinti ar pasėti augalai vaisių duos tik po kelerių metų, kai kiti – net kelis kartus per tuos pačius metus.

 

Sodinimo planavimas

Konkrečios sėjos pasirinkimas turės didelę įtaką ir pačio sodo išplanavimui. Jei sodinsite vaismedžius, tai turėsite jiems paskirti atitinkamą plotą augti ir tam tikru atstumu negalėsite sodinti nieko kito. Pasirinkus tam tikrų daržovių ar uogų sodinimą, reikės palikti erdvės dirvožemiui ir suarti atitinkamą plotą žemės, taip paruošiant jį sėjai. Kai kuriems augalams (pvz. pomidorams) gali reikėti specialių šiltnamio sąlygų, kas vėl reiškia atitinkamo žemės ploto atskirimą ir parengimą.

Galų gale turite žinoti ir ką galite ir ko negalite sėti ir sodinti šalia vienas kito. Kai kurie augalai paveikia dirvožemį taip, kad kiti augalai negali tinkamai augti šalia. Todėl atkreipkite dėmesį į šias detales taip pat.

Sodo priežiūra

Na, o pabaigai svarbus ir psichologinis veiksnys: ar jūs sugebėsite tinkamai ir nuosekliai prižiūrėti savo derlių. Žinokite, kad pasodinti ar pasėti augalų neužteks: juos reikės ir nuolatos prižiūrėti. Vaismedžius reikės genėti, daržą – ravėti, daržoves – tręšti ir laistyti, o visą sodą taip pat reikės prižiūrėti ir saugoti nuo ligų ir kenkėjų. Kai kas reikalaus daugiau ir kruopštesnės priežiūros, o kai kam jos reikės mažiau. Prieš pasirinkdami sodo augaliją, susipažinkite ir su juos priežiūros ypatumais.

Straipsnis rašytas kitų rašytojų

Talpinimą atliko TautosNamai komanda

Parašykite komentarą