Tujų priežiūra: nuo drėgmės iki trąšų

Tujos yra bene labiausiai pasirenkama ir labiausiai mėgsta gyvatvorė. Kodėl? Priežasčių yra tikrai labai daug. Apskritai džiugu, kad vis daugiau žmonių renkasi gyvas tvoras, kadangi jos ne tik gražiau atrodo, tačiau ir sukuria jaukumą, kurio kartais taip trūksta niūriomis dienomis.

Taigi, kodėl tujos, kai pasiūla rinkoje yra tokia plati bei įvairi?

  1. Pirmiausia bene dėl to, kad tai yra visus metus žalias augalas.
  2. Jis nėra lepus.
  3. Nešiukšlina.
  4. Tinka bet kokiai teritorijai aptverti.
  5. Lengvai prigyja.
  6. Nereikia ypatingai tręšti.
  7. Lengvai dauginasi, tad turint vieną tują galima pridaiginti kur kas daugiau.

Tačiau bene pati svarbiausia sąlyga yra laistymas, kadangi dažniausiai tujos ir numiršta tada, kai joms trūksta drėgmės. Ir nors šiuo metu lašelinė laistymo sistema yra pagalba numeris vienas, kuri prieinama visiems, kai kurie vis dar abejoja to reikalingumu ir bando laistymo kibirais.

Žinoma, galima laistyti taip, kaip Jums patogu, tačiau dažniausiai pavasarį ir vasarą tujoms reikia tikrai daug drėgmės ir paprasčiausiai kai jos negauna tiek, kiek reikia – jos miršta. O tikrai labai liūdna, kai ilgus metus auginta tuja paprasčiausiai praranda savo žalsvumą.

Ne veltui šiuo metu lašelinė laistymo sistema ir yra dažniausiai naudojama tujoms, nors apskritai dėl jos funkcionalumo – galimybės plačiai panaudoti yra labai įvairios. Ir renkasi ne tik verslai, kurie dažniausiai turi didelis augalų kiekius, tad jiems reikia laistymo sistemos, tačiau ir privatūs žmonės, kurie nori džiaugtis nuostabia aplinka, tačiau neskirti jai per daug dėmesio.

Greta vandens taip pat reikia ir trąšų. Sunku atsakyti, kurios geriausios, kadangi šiuo metu opcijų yra labai daug. Dažniausiai siūloma rinktis organines. Galiausiai puikiai tinka ir paprasčiausia žalia žolė, kuria galima tręšti tujas bei kitus medelius. Tokiu atveju galėsite kur kas paprasčiau palaikyti tvarką aplinkoje, o Jūsų tujos labai greitai augs ir tuo pačiu džiugins saugia bei skoninga aplinka, kuriai tikrai nereikia daug dėmesio.

Atminkite, jog viskas gyvenime kainuoja, norite geresnių rezultatų – renkatės kokybiškesnę ir geresnę įrangą.

Parašykite komentarą