Kone viskas, ką naudojame namuose yra pagaminta naudojant vandenį. Pramoninis vanduo naudojamas gaminti įvairioms medžiagoms, perdirbti, plauti, skiesti, vėsinti ar transportuoti. Vandenį taip pat naudoja lydymo įrenginiai, naftos perdirbimo gamyklos ir pramonės įmonės, gaminančios chemijos produktus, maistą ir popieriaus gaminius.

Tiek JAV, tiek visame pasaulyje pramonės įmonės naudoja vandenį, kuris sudaro didelę viso vandens suvartojimo dalį. Apskaičiuota, kad JAV pramoniniam vandeniui sunaudojama daugiau nei 69 milijardus litrų per dieną. Toks milžiniškas kiekis gali sumažėti tik naudojant tinkamą vandens kokybę užtikrinančią įrangą. Kodėl?

VANDENS KOKYBĖ LYGU VANDENS TAUPYMAS

Sunaudojant milžiniškus kiekius vandens, ar visgi yra išeitis mažinti jo sunaudojimą pramonėje? Tikrai taip. Viena didžiausių problemų – užsikišę vamzdžiai dėl kalcio ir magnio susikaupusių kalkių nuosėdų. Ši problema atsiranda tiek plieniniuose vamzdžiuose, tiek PVC, tiek variniuose. Norėdami apsaugoti gamybos nuotekų linijas, rekomenduojama investuoti į viso namo vandens minkštinimo sistemą, kuri pašalintų iš vandens magnį, kalcį ir varį. Kitu atveju kieto vandens kaupimasis vamzdžiuose neigiamai paveiks vandens slėgį, o kadangi daug vandens iššvaistoma dėl kieto vandens susikaupimo vamzdžiuose, pastebėsite drastiškai padidėjusius vandens ar komunalinių paslaugų mokesčius.

KAIP PASTEBĖTI, KAD VANDUO YRA KIETAS

Dėl susikaupusio kieto vandens galite pastebėti kalkes ar mažas daleles pačiame vandenyje. Šios dalelės surenkamos judant vandeniui, kai jis vamzdžiais keliauja į jūsų įrangą.

Jei vamzdis užsikemša dėl didelio kieto vandens susikaupimo, vandens perteklius arba atliekos įstrigs vandentiekio linijoje. Didėjant slėgiui vamzdyje, pradės formuotis įtrūkimas. Dėl to vanduo pateks į kitas vietas, kol pasieks įrengimus.

Taip pat, po plovimo ant rankų jaučiamas sausumas, lyg rankos pasidengtų plėvele, muilas reaguoja su kalciu ir susidaro muilo nuosėdos, atsiranda dėmės ant paviršių bei sumažėjęs vandens slėgis.

KĄ DARYTI IR KUR KREIPTIS DĖL KIETO VANDENS

Vandens minkštinimo sprendimus gali atlikti įmonės, kurios teikia visą paslaugų komplektą: pirmiausia atlieka vandens tyrimą, pagal kurį nustato vandens kietumą ar kitus cheminius elementus, kurie sukelia vamzdynų apnašas. Kitas žingsnis – įvertinama pramonės šaka, sunaudojamo vandens kiekis, įranga ir parenkami tinkami vandens minkštinimo sprendimai, montavimas ir profilaktinė ir techninė priežiūra, kai tik to prireikia. Visada verta pirkti pilną paslaugų paketą iš vienos kompanijos, kadangi meistrai žinos, kokią įrangą naudoja klientas, kokios problemos buvo ir kaip jas pavyko išspręsti, pasiūlys alternatyvas ir konsultuos.

 

Parašykite komentarą