beasbestis

Šiuolaikinė rinka siūlo platų stogo dangų medžiagų asortimentą. Labiausiai paplitusios ir dizaino požiūriu estetiškiausios yra įvairaus tipo čerpės. Nepaisant to, daugelis investuotojų pasirenka trečiąjį variantą – šiferį. Tai liudija faktas, kad šis stogo tipas yra labiausiai pasiteisinęs ir ekonomiškiausias. Jei namo savininko netenkina pilko stogo išvaizda, yra specialūs šiferio dažai, kurie gali ne tik suteikti patrauklią išvaizdą, bet ir gerokai pagerinti savybes.

Šiferis – medžiagos privalumai

 1. Atsparumas įvairioms oro sąlygoms;
 2. Ilgas tarnavimo laikas;
 3. Lengva montuoti ir remontuoti;
 4. Aukštas atsparumo vandeniui lygis;
 5. Gebėjimas atlaikyti žiemos šalčius;
 6. Žemas šilumos laidumo lygis;
 7. Atsparumas ugniai;
 8. Naudojimo paprastumas.

Kodėl kai kurie žmonės vengia šiferiu dengti savo stogą?

Norėdami pateikti išsamų atsakymą, pirmiausia turite apsvarstyti tokį klausimą kaip šiferio gamyba: iš ko jis susideda. Asbesto pluoštas yra kancerogeninio asbesto šaltinis, todėl jis yra pagrindinis ingredientas, galintis pakenkti jūsų sveikatai.

Tačiau yra „bet“, nes ne visas asbestas yra kenksmingas, todėl prieš išmesdami šiferį kaip stogo dangą, turite žinoti, kas yra asbestas.

Asbestas yra natūralių pluoštinių medžiagų, priklausančių jai, grupė – jis išgaunamas iš mineralo, pavyzdžiui, serpentino – ir amfibolinis asbestas – tai antifilitas, aktinolitas ir kt.

Skirtumas yra toks: amfibolinis asbestas tirpsta šarminėje terpėje ir yra atsparus rūgštims, o chrizotilas, priešingai, yra atsparus šarmams, bet jautrus rūgštims.

Iš to išplaukia, kad tik amfibolinis asbestas gali padaryti didelę žalą žmogaus organizmui. Chrizotilo asbestas, palyginti su juo, yra labai silpnas kenksmingumo požiūriu.

Vienu ar kitu atveju, šiandien rinkoje yra ir beasbestis šiferis, į kurį žmonės vis dažniau atkreipia dėmesį ir pasirenka.

Beasbestis šiferis – privalumai

Jei nepasitikite argumentais apie asbesto žaliavų saugumą, yra alternatyva – beasbestis šiferis.

Į kompoziciją įeina:

 1. Vanduo;
 2. Pluoštinė medžiaga (be asbesto);
 3. Portlandcementis;
 4. Beicavimas – skalūno dažai.

Jo pranašumai yra šie:

 • Stiprumas, aukštas triukšmo izoliavimo lygis, hidroizoliacija, atsparumas šalčiui;
 • Mažas svoris. Tai leidžia jį naudoti stogo dangoms, turinčioms silpnas pertvaras;
 • Suderinamumas su dažymu, nedegios savybės.

 

 

 

 

Parašykite komentarą