Butų nuoma. Kaip nepermokėti?

Ieškodami buto nuomai, turėtumėte nepamiršti kelių dalykų, kad nepermokėtumėte. Pirma, svarbu žinoti savo biudžetą ir jo laikytis. Taip pat verta paieškoti butų, kurie atitinka jūsų kainų intervalą, ir tada palyginti skirtingų butų kainas.

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra buto vieta. Jei ieškote buto tam tikrame rajone, galbūt galėsite rasti geresnį pasiūlymą ieškodami buto, kuris yra šiek tiek toliau nuo jūsų norimos vietos. Ieškant geriausio pasiūlymo, kartais tenka atlikti kompromisus.

Galiausiai visada pravartu pasiteirauti, ar kas nors iš jūsų pažįstamų neturi rekomendacijų dėl butų nuomos. Tai lengviausia išeitis, tačiau gaila, tokie variantai retai kada išpuola..

Kaip vesti derybas?

Jei radote jums patinkantį butą, bet jo kaina šiek tiek viršija jūsų biudžetą, galite  pabandyti derėtis dėl mažesnės kainos. Puikus argumento  pavyzdys, aukštos šildymo bei elektros kainos. Prašykite nuolaidos šaltuoju metų laiku.

Taip pat galite bandyti derėtis dėl mažesnės kainos, jei butui reikalingas remontas. Jei jus dominančiame bute reikia naujų dažų ar kilimo, galite paklausti nuomotojo, ar jis nori atlikti šiuos remonto darbus prieš jums įsikraustant. Arba galite pasisiūlyti tai atlikti patys, tačiau sumą išskaičiuoti iš nuomos mokesčio.

Kitas dalykas, kurį reikia turėti omenyje, yra tai, kad nuomotojai dažnai ima skirtingas kainas už skirtingus butus, todėl tikrai verta derėtis, jei radote jums patinkantį butą, bet jo kaina šiek tiek per didelė.

Daugiausia butų pasiūlymų – Kaune ir Vilniuje

Šie miestai siūlo daugiausiai butų nuomai, kadangi jie turi didžiausią paklausą. Vidutinė vieno miegamojo buto kaina Kaune yra nuo 300 EUR, o Vilniuje – nuo 500 EUR.

Pateikiame aktyvias nuorodas Jūsų patogumui:

Jeigu domina butų nuoma Vilniuje https://www.bustonuoma.lt/butu-nuoma/butu-nuoma-vilniuje/

Jeigu domina būtų nuoma Kaune  https://www.bustonuoma.lt/butu-nuoma/butu-nuoma-kaune/

Turėkite omenyje, dėl didelio kiekio studentų, šiuose miestuose buto patartina pradėti ieškoti bent prieš 2-3 mėnesius iki mokslo metų pradžios. Taip gausite ne tik geresnes kainas, tačiau galėsite rinktis tarp daugiau siūlomų butų

Prieš sudarant nuomos sutartį taip pat patariame atidžiai, įsitikinkite, kad suprantate visas sąlygas ir nuostatas. Be to, prieš pasirašydami sutartį, norėdami būti tikri, paprašykite, kad kas nors ją peržiūrėtų.

Parašykite komentarą