Dėvėti elektriniai paspirtukai

Per pastaruosius metus elektriniai paspirtukai išpopuliarėjo ir daugelis jų atsiranda naudotų transporto priemonių rinkoje. Žinoma, visada galite nusipirkti naują elektrinį paspirtuką, tačiau daugelis jų kainuoja daug. Tad, kodėl jį verta pirkti naudotą?

Dėvėto paspirtuko pirkimo privalumai

Kaip ir perkant naudotą automobilį, taip ir perkant naudotą elektrinį paspirtuką yra keletas privalumų:

  • Geresnė kaina: naujas elektrinis paspirtukas gali kainuoti nuo 200 Eur iki gerokai daugiau nei 1000 eur. Bet jei perkate naudotą, tuomet galite įsigyti aukščiausios kokybės paspirtuką už dalį jo pradinės kainos.
  • Anglies pėdsakas: elektriniai paspirtukai neteršia, jie tausoja aplinką. Tačiau daugelis paspirtukų gamintojų yra įsikūrę užsienyje, o tai reiškia, kad juos siunčiant susidaro didžiulis anglies pėdsakas. Įsigydami naudotą paspirtuką vietoje, sumažinsite anglies dvideginio emisiją, be to, užtikrinsite, kad panaudota transporto priemonė nepateks sąvartyną.
  • Bandomasis važiavimas: nusipirkę naudotą elektrinį paspirtuką, pirmiausia galėsite jį išbandyti ir įsitikinti, kad jis tinkamai veikia ir tinka jums.

Kiek turėtumėte mokėti už naudotą elektrinį paspirtuką?

Yra taisyklė – imti pradinę paspirtuko kainą ir iš tos kainos atimti 10–20 % už kiekvienus naudojimo metus.

Panašiai kaip ir perkant automobilį, perkant elektrinį paspirtuką reikėtų atsižvelgti į informaciją apie paspirtuko ridą ir bendrą priemonės būklę. Tačiau skirtingai nei perkant automobilį, elektriniai paspirtukai turi dar vieną svarbų kintamąjį – jie veikia su akumuliatoriais ir, kaip žinote, akumuliatoriai laikui bėgant susidėvi.

Šiuo metu sutariama, kad baterijos paprastai tarnauja nuo 2 iki 3 metų arba 300–500 įkrovimo ciklų, atsižvelgiant į tai, kas iš šių dviejų įvyksta anksčiau. Tai reiškia, kad net jei paspirtukas po 3 metų nebuvo naudojamas, yra didelė tikimybė, kad akumuliatorius jau gerokai susidėvėjo.

Ar verta pirkti naudotą elektrinį paspirtuką?

Perkant naudotą elektrinį paspirtuką verta rizikuoti, kai yra du dalykai: esate bent šiek tiek susipažinę su elektriniais paspirtukais (padeda, jei žinote ir modelį, kurį norite įsigyti), ir turite visą svarbią informaciją apie turimą paspirtuką, pvz., jo amžių, būklę ir ridą (bandomasis paspirtuko vairavimas gali suteikti jums šios informacijos). Elektrinius paspirtukus tiek dėvėtus, tiek naujus verta pirkti internetu specializuotose parduotuvėse, tada būsite užtikrinti, kad transporto priemonė pratikrinta ir atitinka visus reikiamus reikalavimus.

Parašykite komentarą