Kaip gauti energinio naudingumo sertifikatą?

Energinio naudingumo sertifikatas yra pastato energinio įvertinimo pagrindu parengtas dokumentas, kurį sudaro namo energijos poreikio apskaičiavimas: šildymui ir vėdinimui, karšto vandens ruošimui, taip pat oro kondicionavimui ir apšvietimui.

Kas yra energinio naudingumo sertifikatas?

Tai yra teisinis reikalavimas, kuris naudojamas vertinant jūsų turto energijos vartojimo efektyvumą ir apytiksles energijos sąnaudas. Sertifikate taip pat siūlomi rekomenduojami jūsų nuosavybės atnaujinimai, kurie galėtų padėti sumažinti energijos suvartojimą ir sutaupyti pinigų, taip pat pateikiamos šių patobulinimų sąnaudos.

Panašiai kaip mokyklos pažymiai, įvertinimai svyruoja nuo A iki G. Geriausias įvertinimas yra A, o blogiausias – G.

Kada reikalingas pastato energinio naudingumo sertifikatas?

Šiuo metu energetinį sertifikatą reikia rengti tik atliekant komercinius sandorius – parduodant ar nuomojant namą ar jo dalį.

Pažyma taip pat turėtų būti išrašoma pastatams, kuriuose bendras naudingasis plotas nei 250 m2 tai yra teismų, prokuratūros ir viešojo administravimo įstaigos bei didieji prekybos centrai.

Energinio naudingumo sertifikatą rengia:

  • pastato savininkas arba valdytojas (pardavimo ar nuomos atveju),
  • asmuo, turintis kooperatinės nuosavybės teisę į patalpas,

Įpareigoti asmenys (minėti aukščiau) įteikia sertifikatą pirkėjui arba nuomininkui. Neįvykdęs šios pareigos, pirkėjas ar nuomininkas turi teisę įforminti pažymą įpareigoto asmens lėšomis.

Kaip gauti energinio naudingumo sertifikatą?

Dabar aptarsime, kaip gauti energijos naudingumo sertifikatą – nesvarbu, ar galvojate apie savo nekilnojamojo turto nuomą ar pardavimą, ar tiesiog norite sužinoti, koks jūsų namų energijos vartojimo efektyvumas ir ar jis neatsilieka nuo vidurkio.

Pirmas žingsnis – susirasti akredituotą vidaus energijos vertintoją. Jį galite rasti per registrą, susisiekti su vietiniais nekilnojamojo turto agentais arba internetu, kurie teikia tokias paslaugas kaip pavyzdžiui, PDS sertifikavimas. Atlikus energinius matavimus, per kelias dienas bus paruoštas sertifikatas.

Kuo energinio naudingumo sertifikatas gali būti naudingas man?

  • Mažesnės sąskaitos už energiją – pritaikius efektyvesnes energijos vartojimo priemones savo namuose sumažės suvartojimas, taigi ir sąskaitos už energiją.
  • Padidinkite nekilnojamojo turto vertę – jei ketinate parduoti savo turtą, pagerinus energetinį įvertinimą, vertė taip pat greičiausiai padidės.
  • Mažesnė hipoteka – gali būti įmanoma pasiekti mažesnes hipotekos palūkanų normas.
  • Sumažinkite anglies pėdsaką – padidinę savo nekilnojamojo turto energijos vartojimo efektyvumą sumažinsite anglies dvideginio išmetimą.

Parašykite komentarą