Gliukozės testai yra atliekami norint nustatyti cukraus lygį kraujyje, tačiau dažniausiai jiems reikia išankstinio pasiruošimo. Prieš juos reikia kurį laiką nevalgyti tam, kad būtų atrastas ar stebimas paciento cukrinis diabetas. Gliukozė yra paprastas cukrus, kuris suteikia žmogaus organizmui energijos, tačiau per didelis jos kiekis gali neigiamai atsiliepti paciento sveikatai bei sukelti negrįžtamų pasekmių. Todėl tokie kraujo tyrimai yra rekomenduojami tiems, kurie serga šia liga ar gydytojui kyla įtarimų, kad ji gali ja sirgti.

Dažnai gliukozės lygį pacientai gali stebėti patys namų sąlygomis, naudojant nedidelį kraujo mėginį iš piršto, kurį reikia nuskanuoti specialiu prietaisu. Tam tikrai nereikia imti pavyzdžio iš venos, tačiau pirmą kartą imant jį laboratorijos specialistai prieš šią procedūrą gali liepti kurį laiką nevalgyti maisto produktų ir gerti tik vandenį tam, kad nebūtų iškraipyti rezultatai.

Kada būtent tokie profesionalūs kraujo tyrimai yra reikalingi? Dažniausiai tada, kai yra rizika susirgti cukriniu diabetu arba gydytojas įžvelgia galimus simptomus. Standartiniai gliukozės testai tiesiog matuoja cukraus lygį kraujyje ir tiria kaip paciento organizmas, apskritai, reaguoja į gliukozę. Kartais šios ligos forma gali pasireikšti besilaukiančioms moterims, todėl joms yra rekomenduojama atlikti tokius tyrimus tarp antro ir trečio neštumo mėnesio. Paprastai ši liga baigiasi po gimdymo.

Jeigu gydytojas jums liepė nieko nevalgyti iki procedūros, tai reikia daryti nemažiau 8-10 valandų iki testo pradžios ir tuo metu gerti tik vandenį, nes net nedidelis užkandis ar kavos puodelis gali neigiamai paveikti tyrimo rezultatus. Tuo tarpu, jeigu yra atliekamas gliukozės tolerancijos organizme tyrimas, tai reikia tinkamai maitintis arba laikytis kelias dienas dietos iki jo pradžios, o likus 8-ioms valandoms iki jo užsiimti protarpiniu badavimu.

Aukštas gliukozės lygis kraujyje gali indikuoti, kad jau turite cukrinį diabetą ar rizikuojate juo susirgti. Žinoma, kad jį nulemti gali ir kiti su sveikata susiję faktoriai, todėl apie galutinę diagnozę ir reikiamą gydymą visada reikia pasikonsultuoti su jus aptarnaujančiu medicinos specialistu.

Kadangi kraujo tyrimai, kurių metu yra tiriamas gliukozės lygis yra rimta procedūra, reikėtų visada prieš juos pasitarti su savo šeimos gydytoju. Plačiau apie tai sužinoti galima čia: https://www.testamide.lt

 

Parašykite komentarą