Persikėlimas į užsienį yra daugelio svajonė, tačiau susirasti darbą užsienyje gali būti nelengva užduotis. Žinodami, nuo ko pradėti ir kaip tęsti, pakanka, kad sustabdytumėte net labiausiai patyrusius keliautojus. Darbo paieška ir persikėlimas į kitą šalį neprilygsta bet kurioms kelionėms, prie kurių esate įpratę – ir tai yra gerai! Gyvenimas ir darbas užsienyje yra įdomi patirtis ir gali paskatinti asmeninį ir profesinį augimą. Ar esate pasirengęs dirbti užsienyje? Esame tam, kad parodytume, kaip greitai atlikti veiksmus susijusius su darbo paieška užsienyje.
Norėdami ieškoti darbo užsienyje, naudokite tarptautines darbo biržas
Pirmoji ir greičiausiai pati baugiausia užduotis kreipiantis dėl darbo užsienyje yra peržiūrėti tarptautines darbo biržas ir rasti poziciją, į kurią galėtumėte pretenduoti šalyje, kuriose norite dirbti užsienyje. Šis žingsnis gali sukelti painiavą, nes nėra aiškaus darbo užsienyje paieškos modelio, tačiau internete rasta informacija gali padėti peržiūrėti laisvas pozicijas, kurios įdarbinamos tarptautiniu mastu. Neapribokite savo darbo užsienyje paieškos tik vienu kanalu! Kai bandote išsiaiškinti, kaip gauti darbą kitoje šalyje, vienu metu tyrinėjant įvairias skirtingas galimybes, padidės jūsų šansai rasti geriausią poziciją. Taip pat Lietuvoje yra patikimų įmonių, kurios gali padėti su darbo paieška užsienyje.
Ryšių kūrimas
Ryšių kūrimas yra esminis įgūdžių rinkinys, norint rasti darbą beveik visose situacijose. Šiomis dienomis tinklų kūrimas vykdomas senais būdais – per susitikimus, per draugus ir naujas pažintis ir vakarėliais – taip pat internetu. Dažnai galite rasti skaitmeninių klajoklių ir tarptautinių darbo ieškančių asmenų bendruomenes, taip pat įmones, norinčias juos įdarbinti, per grupes tokiose socialinės žiniasklaidos svetainėse kaip „LinkedIn“. Internetinių grupių, turinčių panašių karjeros interesų, paieška yra puiki vieta užmegzti ryšius tarptautiniu mastu ir netgi galite gauti pirmąjį darbą užsienyje. Sukurkite profilį, kuris išsiskirtų, įskaitant jūsų aistras, patirtį ir tikslus. Tačiau nesėdėkite ir žiūrėkite – būkite iniciatyvūs. Paprašykite žmonių, kurie samdo būsimų įmonių užsienyje vardu, prisijungti. Galbūt net nusiųskite jiems žinutę, prašydami patarimo. Taip pat išlikite aktyvūs šiose „Linkedin“ ir „Facebook“ grupėse ir bendraukite su jus dominančiu turiniu, kurį žmonės skelbia. Pateikite paraišką dėl kiekvieno darbo, kuris jus domina, net jei tai ilgas darbas. Užsienio darbo mugės. Ieškokite savo vietovėje ir dalyvaukite užsienio darbo mugėse. Tarptautinės darbo mugės yra dar vienas būdas rasti įmones, įdarbinančias žmones dirbti savo tarptautiniuose biuruose.
v