Viena iš pagrindinių laiptų saugumo ypatybių yra turėklai, padedantys išvengti kritimų ir traumų. Šios laiptų dalys gali būti pagamintos iš skirtingų medžiagų, tokių kaip metalas, mediena ar stiklas, kad būtų pasiekti skirtingi vaizdo efektai. Laiptų turėklų tipas taip pat turės įtakos laiptų išvaizdai.

Geriausia laiptų turėklų medžiaga priklauso nuo laiptų medžiagos ir norimos išvaizdos. Metalai, tokie kaip plienas, aliuminis ir geležis, yra populiarūs pasirinkimai komercinėje ir pramoninėje aplinkoje bei šiuolaikinėje aplinkoje. Galima rinktis ir medinius turėklus ten, kur mediena suteikia klasikinę išvaizdą. Stiklas dažnai naudojamas, kai svarbus vaizdas už turėklų.

Plienas yra populiari medžiaga tiek laiptų turėklams, tiek komercinių išėjimo laiptų ir pramoninių laiptų turėklams gaminti. Plienas taip pat yra geriausia medžiaga laiptų juostoms. Siekiant išvengti rūdžių, dažnai naudojamas cinkuotas arba nerūdijantis plienas. Cinkuotas plienas yra padengtas cinku, kad korozinės medžiagos nepažeistų žemiau esančio plieno. Į nerūdijantį plieną dedama chromo, nikelio, azoto ir molibdeno, kad metalas būtų atsparus korozijai. Plieniniai turėklai gali būti naudojami beveik bet kokioje aplinkoje. Milteliniu būdu dažyti arba cinkuoto plieno turėklai yra populiarus pasirinkimas surenkamiems pramoniniams laiptams, kai kiti laiptų komponentai yra pagaminti iš plieno. Namams ir komercinėms patalpoms nerūdijančio plieno turėklai suteikia elegantišką, šiuolaikišką išvaizdą. Nerūdijančio plieno turėklai gali būti naudojami kartu su turėklais iš kitų medžiagų, pavyzdžiui, stiklo, kad būtų sukurtas modernus dizainas.

Mediena yra tradiciškiausia ir klasikinė medžiaga, naudojama turėklams gaminti. Populiariausios medienos rūšys yra raudonasis ąžuolas, kurį lengva beicuoti, šlifuoti ir apdailinti, taip pat baltas ąžuolas, kuris yra kietesnis ir atsparesnis vandeniui. Raudonmedis, uosis, kiparisas, vyšnia ir daugelis kitų medžių taip pat gali būti naudojami laiptų turėklams gaminti. Mediniai turėklai paprastai randami namuose ir gyvenamuosiuose pastatuose. Medinių turėklų naudojimas gali skirtis nuo denių iki garažo laiptų iki didžiųjų laiptų senesniuose namuose. Tačiau mediniai turėklai gali būti naudojami ir su modernesnėmis turėklų medžiagomis, tokiomis kaip metalas ar stiklas, kad būtų suteiktas unikalus stilius. Daugiau informacijos apie laiptų turėklus rasite: https://www.inoxas.lt/tureklu-sistemos-inoxas-lt.

Parašykite komentarą