Prasminga imtis priemonių, kad susidarytų mažiau drėgmės. Gamindami maistą, keptuves galite uždengti dangčiais, besileidžiant pilną vonią, joje įpilti šalto vandens prieš karštą vandenį, džiovinti drabužius lauke arba patalpoje su reguliuojamu oro ištraukimo ventiliatoriumi, vengti drėgnų drabužių džiovinimo ant šiltų radiatorių. Taip pat turėtumėte reguliuoti šildymą taip, kad jis nuolat įjungtų žemesnę šilumą. Užkirsdami kelią staigiems temperatūros pokyčiams, padėsite sumažinti kondensaciją. Taip pat turėtumėte reguliariai atidaryti langus, kad būtų užtikrintas skersinis vėdinimas.

Nepaisant šių pradinių veiksmų, greičiausiai pastebėsite, kad kondensatas vis dar yra problema, ypač šaltesniais mėnesiais. Teisingai sumontuotos vėdinimo sistemos yra efektyviausias būdas sustabdyti kondensaciją. Šilumos nuostolių problema yra būdinga vėdinimui ir turi būti sprendžiama sistemoje. Įprastos vėdinimo sistemos apima pasyvias vėdinimo sistemas, drėgmę reguliuojančius ištraukimo ventiliatorius, pasyvią kamino ventiliaciją ir šilumos atgavimo įrenginius.  Vėdinimas yra ne tik geriausias būdas išvengti kondensato jūsų namuose, bet ir žymiai pagerins patalpų oro kokybę. Dauguma vėdinimo sistemų yra naudingos sveikatai, nes sumažina natūraliai susidarančių radono dujų ir anglies monoksido kiekį. Be to, daugelyje įrenginių yra filtrai, galintys pašalinti iki 95% dulkių dalelių ir kitų alergenų. Tai gali būti žiedadulkių filtrai, kurie gali padėti išlaikyti vėsą patalpose ir mėgautis šviežio oro be žiedadulkių privalumais.

Pertraukiami ištraukimo ventiliatoriai

Anksčiau buvo įprasta, kad mechaninis ištraukimas buvo naudojamas drėgnose patalpose (patalpose, kuriose yra daugiau drėgmės, pavyzdžiui, virtuvėse ir vonios kambariuose), siekiant pašalinti drėgmę ir blogus kvapus. Šiandien pageidaujama alternatyva yra individualus patalpų šilumos atgavimo ventiliatorius. Šilumos atgavimo vėdinimo sistemos pakeičia pasenusį drėgną orą filtruotu, šviežiu ir šiltu oru iš lauko. Ištraukiamas pasenęs oras praeina per šilumokaitį, kuris sulaiko (atgauna) šilumą iš išeinančio oro, kad sušildytų įeinantį gryną orą. Tai žymiai sumažina iššvaistomos šilumos kiekį ir sumažina namų elektros energijos sąskaitas. Šie įrenginiai užtikrina nuolatinį oro keitimą.

Vėdinimo sistemos įsirengimas namuose reikalauja žinių ir specialių įrankių ir kompiuterių visai sistemai pajungti, instaliuoti, kad ji tinkamai veiktų. Tikriausiai jeigu nesate kvalifikuotas specialistas, projektas „pasidaryk pats“ šiuo atveju nėra tinkamas ir jums reikės kreiptis į specialistus, kurie įvertins, patars ir pateiks jums išvadas dėl galimos sistemos instaliacijos.  Daugiau informacijos rasite: https://www.el-vent.com/lt/vedinimo-sistemos/ortakiai-ventiliacijai-sujungimai/lankstus-ortakiai.

 

 

Parašykite komentarą