Į automobilių sektorių jau seniai įžengė technologiniai pokyčiai. Visur esanti elektronika – daugiau ar mažiau sudėtingi kompiuteriai yra ir privalumas, ir problema. Šiandieniniai automobiliai yra daug patogesni nei prieš 25 metus gaminti modeliai, tačiau iš pažiūros nedidelis elektronikos gedimas gali sukelti didelių problemų užvedant variklį. Kaip atpažinti gedimą ir kada kreiptis į elektromechaniką?

Automobilių elektronika – dažniausios gedimų priežastys ir kur kreiptis jai sugedus

Šiandien automobilis iš esmės yra kompiuteris ant ratų. Dėl to kelionės tampa komfortiškos, tačiau gedimo atveju padės tik elektromechanikas, kuris turi tinkamą diagnostikos įrangą ir įrankius, pavyzdžiui, kemi.lt

Be kita ko, elektronika atsakinga už variklio ir vairo stiprintuvo veikimą, oro kondicionavimo sistemą, taip pat stebi eksploatacinių skysčių lygį ir praneša, jei jų trūksta. Todėl tai labai patogu ir vargu ar kas nors šiandien norėtų savanoriškai to atsisakyti.

Tačiau, kaip dažnai būna su elektroninėmis sistemomis, automobilinės sistemos taip pat dažnai genda. Gedimų priežastys įvairios. Kaip nurodo ekspertai, kai kurie iš jų yra vairuotojo kaltė, kitos susijusios su gamintojo klaidomis. Kiekvieno gedimo atveju būtina kreiptis į elektros serviso centrą. Dažniausios gedimų priežastys yra šios:

  • automobilio tiuningas,
  • neprofesionalus elektronikos komponentų remontas,
  • neteisingai įrengta signalizacija, dujų instaliacija,
  • transporto priemonės su sugedusia uždegimo rite vairavimas,
  • gamybos defektai.

Kaip atpažinti elektronikos gedimą?

Kada turėtumėte kreiptis į automobilių elektronikos remonto centrą? Elektronikos gedimas gali pasireikšti įvairiais būdais, iš kurių daugumą lengva supainioti su mechaniniu gedimu, pavyzdžiui, variklio užvedimo problema. Priešingai, tipiški elektronikos problemos simptomai yra užvedimo sutrikimai, netolygus variklio veikimas ir didelis degimas esant mažam našumui. Akivaizdus signalas taip pat yra geltona kontrolinė lemputė, tačiau ji ne visada užsidega. Kompiuterinė diagnostika elektromechanikos paslaugų centre padės nustatyti priežastį.

Dažniausiai pasitaikantys elektroniniai automobilių gedimai yra šie:

  • valdymo programinės įrangos klaida,
  • pažeista įmontuoto kompiuterio atmintis,
  • trumpasis jungimas įrenginyje, elektros įtampos šuoliai,
  • vykdomosios sistemos gedimai.

Kai kuriais atvejais automobilio klaidų ištrynimas padeda, tačiau dažnai prireikia remonto. Rimčiausias gedimas yra kompiuterio sistemos pažeidimas, dėl kurio dažnai tenka keisti techninę įrangą.

Parašykite komentarą