Kaip veikia šildymas oras vanduo?

Atėjo pavasaris – metas, kai namų savininkai, norintys pagerinti savo namų energinį efektyvumą, pradeda svarstyti šildymo ir vėsinimo galimybes. Atrodo, kad vis labiau populiarėja šildymas oras vanduo.

Šių sistemų koncepcija gana paprasta. Ventiliatorius stumia orą per šilumokaitį ir išgauna iš jo šilumą. Žiemą ši šiluma naudojama vandeniui pašildyti rezervuare, kuris cirkuliuoja grindų arba radiatorių šildymo sistemoje. Vasarą jis gali būti naudojamas namui vėsinti, nes iš žemės pakeliamas vėsesnis vanduo ir cirkuliuoja per radiatorius arba kanalinę ventiliatorinę sistemą. Tai iš esmės yra oro kondicionieriaus priešingybė.

Ar tai populiarus šildymo sprendimas Europoje?

Šildymas oras vanduo – tai nuostabi technologija, turinti didelę įtaką mūsų gyvenimui. Jis buvo sukurtas vienam tikslui – perduoti šilumą iš vienos vietos į kitą.

Šios sistemos jau kurį laiką naudojamos, tačiau daugiausia Europoje, kur jos sudaro apie 30 % naujų namų šildymo sistemų rinkos. Prieš keliolika metų Lietuvoje nelabai plito ši šildymo sistema todėl, kad yra daug efektyvesnės už tradicines priverstinio oro tiekimo sistemas, o tai reiškia, kad iš pradžių jos kainuoja brangiau – net penkis kartus brangiau už tipinį įrenginį. Tačiau pastaruoju metu patobulėjus technologijoms kaina gerokai sumažėjo.

Kaip veikia šildymas oras vanduo?

Kad suprastumėte, kaip veikia šildymas oras vanduo, pažvelkime į tai, kas vyksta ką nors vėsinant. Be rimtų pakeitimų negalite iš šaldytuvo perpilti šalčio į arbatą, tačiau galite iš šaldytuvo paimti šilumą ir perkelti ją kitur. Būtent tai ir daro šilumos siurblys: žiemą jis paima šilumą iš jūsų namuose esančio oro ir perkelia ją į lauką, o vasarą – atvirkščiai.

Lengviausia suprasti, kaip tai veikia, prisiminus mechaninę sistemą, kurią jau pažįstate: automobilio oro kondicionavimo sistemą. Kai įjungiate automobilio oro kondicionavimo sistemą, kompresorius pumpuoja šaltnešį tarp dviejų ritinių ir vamzdžiu siunčia jį į automobilio saloną. Iš kompresoriaus išeinantis šaltnešis pirmiausia suspaudžiamas; taip įkaitinamas variklio viršuje esantis ritinys ir atvėsinamas po variklio dangčiu esantis ritinys. Kai šaldymo agentas per vožtuvą išsiplečia į didesnę kamerą, jo temperatūra smarkiai sumažėja, todėl atvėsta vamzdelis, vedantis į automobilio saloną. Karštas oras viduje atvėsinamas

Parašykite komentarą