burnos irigatoriai

Kas yra burnos irigatoriai ir ar turėtumėte jį įsigyti?

Jūsų burnos ertmėje yra penkios matomos dantų pusės. Tiesiog valantis dantis pasirūpinama priekiniu, užpakaliniu ir kramtomuoju paviršiumi, tačiau kaip efektyviai valyti tarpdančius? Vienas iš variantų – dantų siūlas. Dantų siūlas pašalina maisto likučius iš tarpdančių ir leidžia dantų pastai lengvai prasiskverbti į tarpdančius.

Tačiau siūlo naudojimas nebėra vienintelis ar efektyviausias būdas išvalyti tarpdančius.

Atsirado technologinis sprendimas – burnos irigatorius. Irigatorius yra prietaisas su antgaliu, kuris skleidžia aukšto spaudimo vandens srovelę į tarpdančius, taip juos išvalydamas.

Jau 2009 m. atliktas medicininis tyrimas parodė, kad burnos irigatoriai labai gerai pašalina apnašų bioplėvelę nuo dantų. Bėgant metams, irigatoriai tobulėjo, atsirado daugiau valymo režimų, antgalių tipų. Pažvelkime atidžiau į burnos irigatorių privalumus ir trūkumus.

burnos irigatoriai

Burnos irigatoriaus – privalumai

Nešiojantys breketus, dažnai susiduria su panašia problema – sunku kruopščiai išsivalyti dantis. Dantų šepetėlis nėra išeitis valyti sunkiai prieinamas burnos ertmės vietas, dantų siūlą galite pažeisti į breketų vielas. Tuo tarpu, naudodami dantų irigatorių, kuris skleidžia vandens srovę, lengvai pasieksite ir išvalysite ne tik tarpdančius, tačiau ir pačius breketus.

Gingivitas yra lengvos formos dantenų liga, kurią sukelia apnašos, kai dantenos parausta, patinsta ir lengvai kraujuoja. Medicininiai tyrimai parodė, kad irigatorius geriau išgydo dantenų uždegimą nei dantų siūlas. Taip yra dėl to, kad irigatorių skleidžiama vandens srovė lengvai patenka po dantenomis ir užtikrina visapusišką dantų valymą.

Burnos irigatoriaus –  trūkumai

Vienintelis tikras burnos irigatorių trūkumas yra kaina. Dauguma irigatorių kainuoja kažkur nuo 85 iki 210 EUR, kai kuriems žmonėms tai yra didelės išlaidos. Topmed.lt internetinė parduotuvė gali pasiūlyti aukštos kokybės burnos irigatorius už žemesnę kainą.

Yra prieštaringų nuomonių apie irigatorių efektyvumą. Kai kurie juos laiko kaip papildomus burnos higienos priežiūros prietaisus, o ne visiškai pakeičiant dantų siūlą ar šepetėlį.

Taigi… ar turėtumėte nusipirkti burnos irigatorių? Tikrai taip. Ypatingai, jei nešiojate breketus ar turite įvairių dantenų ligų. Galite manyti, kad burnos irigatoriai patenka į tą pačią kategoriją kaip ir elektriniai dantų šepetėliai, tačiau atlikti medicininiai tyrimai, bei naudotojų nuomonė įrodo – burnos irigatoriai yra svarbus prietaisas norint išlaikyti savo burnos higieną prižiūrėtą, bei išvengti įvairių burnos ertmės ligų.

TautosNamai

Parašykite komentarą