siaurietisko ejimo technika

Šiaurietiško ėjimo technika, nauda Jums

 

Kada naudojama šiaurietiško ėjimo technika? Jeigu ilgai intensyviai nesportavote, arba dėl kitų tam tikrų priežasčių neturėjote didesnio fizinio krūvio, rekomenduojama pradėti nuo sveikatinimo, nesunkių kardio pratimų, kurie naudingi Jums įvairiapusiškai. Tai naudingas sportinis užsiėmimas gryname ore, kuomet vaikščioti  atsispiriant lazdomis yra žymiai įdomiau ir naudingiau. Nesunkiai galite susirasti vaikščiojimo bičiulį, o jeigu esate uždaresnio tipo žmogus, galite vaikščioti vienas ir tuo metu klausytis muzikos ar klausyti audio knygą.

 

Viena iš tokių technikų vadinasi – šiaurietiškas ėjimas

šiaurietiško ėjimo technika

Šiaurietiško ėjimo technika, arba anglų kalboje dažnai naudojamas terminas Nordic walking. Tai yra ėjimas, kuomet reikia einant reikia atsispirti lazdomis. Smarkiai populiariumo Lietuvoje sulaukęs sportas, kuriuo užsiima vis daugiau žmonių Lietuvoje. Nors užsienyje tai yra gerai žinomas sportas

. Lietuvoje dažniausiai kurortuose, ar miškuose, ar mažiau žmonių srauto turinčiose gatvėse itin dažnai sutiksime žmones vaikščiojančius su šiaurietiškomis lazdomis. Taigi, kodėl jos tapo tokios populiarios? Ir Kokia yra taisyklinga šiaurietiško ėjimo technika?

Atminkite, jeigu Jūsų tikslas yra sveikatinimas, nebūtina nuo pačių pirmų užsiėmimų maksimaliai save spausti, viska patariame daryti palaipsniui. Ėjimo naudą galime prilyginti plaukimui, kadangi taisyklingai atliekant pratimus dirba iki 90% kūno raumenų!

Pradėti rekomenduojame nuo dviejų kilometrų distancijos, išsimėginti skirtingesnes technikas. Vienose padėtyse reikia dėti ilgesnius žingsnius, kitur trumpesnius. Skiriasi mojavimo intensyvumas, ėjimo greitis ir panašiai. Šią informaciją detaliai galite rasti tinklapyje – https://tobuladovana.lt/ikvepimas/kas-yra-siaurietiskas-ejimas-ir-kokia-jo-technika/

Taisyklės, kurių reikėtų laikytis einant: šiaurietiško ėjimo technika

  • Kūnas turėtų būti šiek tiek pakreiptas į priekį
  • Intensyvus rankų svyravimas, lazdos turi būti pasvyrusios 40-60 laipsnių kampu.
  • Ilgesni ir stipresni žingsniai, taip dirba daugiau raumenų.
  • Nepersistengti per pirmuosius kartus!
  • Galvą stengtis laikyti tiesiai

Pateikiame video pavyzdį su paaiškinimu anglų kalba. Net jei nesuprantete šios kalbos, čia pamatysite reikiamą informaciją kaip teisingai atlikti ėjimą:

 

 

Šiaurietiško ėjimo technika – nėra taip paprasta. Jeigu norite maksimalių rezultatų privalote pratimus atlikti nepriekaištingai

  • Šiaurietiškas ėjimas, kaip ir betkuris kitas kardio pratimas degina kūno riebalus.
  • Geresnė psichologinė būklė po sporto, bei kūnas išbuvęs bent 60- 120 minučių gryname ore papildomai gauna deguonies.
  • Kaip ir kitos fizinės veiklos, tai gerina miego kokybę. O miegas kaip žinote yra atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas, lemia mūsų produktyvumą.
  • Tai prilygsta plaukimui.

Patariame rinktis kokybišką avalynę sportuojant, taip pat atsižvelgti į lazdų kokybę. Nekokybiškos lazdos gali sumažinti malonumą sportuoti arba greitai sulūžti.

Straipsnį parengė TautosNamai komanda

 

 

Parašykite komentarą