Oro kondicionieriai leidžia lengviau ištverti stiprius vasaros karščius ir garantuoja poilsį namuose patogiomis sąlygomis. Tačiau verta prisiminti, kad oro kondicionierius taip pat gali būti puikus sprendimas pereinamuoju laikotarpiu, kai šiluma patenka į užmarštį ir namai turi būti pašildyti. Tada idealus sprendimas yra oro kondicionierius su šildymo funkcija. Kaip tai veikia?

Oro kondicionavimas su šildymo funkcija – šildymas ir oro kondicionavimas viename

Šiuolaikiniai oro kondicionieriai yra universalūs prietaisai. Vis dažniau gamintojai siūlo oro kondicionierių su šildymo funkcija, kuris atvėsina vasaros karštį ir įkaista, kai rudenį ir pavasarį temperatūra žymiai nukrenta.

Namo ir buto šildymui skirtas oro kondicionierius labai pasiteisins rudenį, kai pagrindinis šilumos šaltinis (centrinis šildymas) dar nepradėtas, o pavasarį, kai pagrindinis šildymas nebeveikia, o vis dar yra šaltų dienų ir naktų.

Šildymas oro kondicionieriumi

Šildymas oro kondicionieriumi paprastai nenaudojamas kaip pagrindinis šilumos šaltinis, bet kaip papildomas, tačiau turi jis daug privalumų. Oro kondicionierius su šildymo funkcija garantuoja didelį naudojimo komfortą. Pagrindiniai šio prietaiso privalumai yra:

  • tylus veikimas;
  • lengvas ir greitas paleidimas;
  • efektyvus ir patikimas veikimas.

Oro kondicionavimas su šildymu taip pat yra efektyvus, nors reikia nepamiršti, kad oro kondicionieriaus efektyvumas su šildymo funkcija mažėja sumažėjus temperatūrai lauke. Priklausomai nuo konkretaus modelio, oro kondicionieriai efektyviausiai įkaista iki 0 °C arba -5 °C temperatūros. Geros kokybės prietaisai taip pat susidoroja su didesnėmis šalnomis.

Oro kondicionavimas ir šildymas viename taip pat yra ekologiškas sprendimas dėl išmetamųjų dujų, susidarančių oro kondicionieriaus veikimo metu, trūkumo. Oro kondicionieriaus šildomas oras, einantis per jo filtravimo sistemą, taip pat išvalomas, o tai žymiai padidina jo kokybę.

Oro kondicionieriai kaip šildymas

Oro kondicionieriai su šildymo funkcija turi šilumos siurblį (oro į orą), kuris leidžia pasiekti priešingą poveikį vėsinti ir šiltinti buto ar namo interjerą šiltu oru.

Kokie yra galimi šių tipų įrenginių režimai? Aušinimo režimu vidinis įrenginys veikia kaip garintuvas, o išorinis blokas – kaip kondensatorius. Kai įjungiama šildymo funkcija, šie vaidmenys pasikeičia. Lauko įrenginys paima šiluminę energiją ir perduoda ją į patalpų įrenginį, kuris savo ruožtu šildo kambarį.

Ar šildymas oro kondicionieriumi yra ekonomiškas?

Šildymas oro kondicionieriumi yra ekonomiškas, nes tokiu būdu pagaminta šiluma yra daug pigesnė nei tradicinio elektrinio šildymo atveju. Oro kondicionieriaus su šildymo funkcija privalumas taip pat yra tas, kad dėl efektyvaus ventiliatoriaus ir oro tiekimo jis gali pakelti temperatūrą iki numatomo lygio per kelias minutes – dėl pažangios automatikos – išlaikyti ją nustatytą laiką.

Parašykite komentarą