Kalbant apie saugumo užtikrinimą mūsų laikais, tenka pripažinti, kad svarbus tampa ne tik fizinis saugumas, bet ir skaitmeninis. Būtent iš interneto kyla vis daugiau ir daugiau pavojų, kurie yra nukreipti ne tik į turimos technikos veikimą, bet ir žmonių turtus. Įvairios kenkėjiškos programos tyko vartotojų kone visur: elektroniniuose laiškuose, internetinėse parduotuvėse, socialiniuose tinkluose ar nesaugiose interneto svetainėse. Dėl šios priežasties, antivirusinės programos tampa nepageidaujamais, o privalomais įrankiais, padedančiais bent dalinai sumažinti kelias grėsmes.

Visos gausos kenkėjiškų programų, kurios klajoja po interneto platybes ir laukia eilinės aukos išvardinti kartais būna ganėtinai sunku, nes jos pastoviai keičiasi, o į vienų vietą ateina kitos. Antivirusiniai sprendimai, siekia kuo greičiau reaguoti į visus šiuos pokyčius ir užtikrinti kiek įmanoma saugesnį darbą kompiuterinėmis ir išmaniosiomis priemonėmis. Tačiau ir šių programų yra pakankamai daug, ir kartais vartotojams būna ganėtinai sunku suprasti, kokiais atvejais ir kokius sprendimus reikėtų rinktis.

Šiame straipsnyje nesigilinsime į kiekvieno gamintojo siūlomą programinę įrangą ir jos ypatumus, o labiau pažvelgsime į sprendimus, kurie yra siūlomi skirtingiems vartotojams:

  • Nemokamos versijos. Tai iš esmės yra bazinis sprendimas, kurį turi kone kiekvienas rimtesnis antivirusinės įrangos gamintojas. Šios programos, nors ir yra nemokamos, tačiau gali užtikrinti minimalią apsaugą nuo egzistuojančių pavojų. Žinoma nereikėtų tikėtis, kad nemokama versija galės apsaugoti nuo kenkėjiškų programų visuose įmanomuose frontuose. Dažniausias tai yra sprendimai, kurie gali stebėti failus, kurie patenka į įrenginius ir juose atpažinti virusus ar kitas nepageidaujamas programas. Tačiau nereikėtų tikėtis, kad jų pagalba galėsite garantuoti saugumą nuo rimtesnių pavojų, ypač jei internete tenka praleisti ganėtinai daug laiko.
  • Sprendimai namų vartotojams. Tai pilnesnis programinės įrangos paketas, sukurtas, atsižvelgiant į daugelio namų vartotojų poreikius. Jie neretai apima ne tik apsaugą išorinių grėsmių, bet ir tikrina galimas saugumo spragas sistemoje ir rekomenduoja efektyvius būdus joms sumažinti.
  • Verslo sprendimai – pilniausi ir sudėtingiausi programų paketai. Jie leidžia užtikrinti apsaugą tiek visame tinkle bendrai, tiek ir atskiruose jo elementuose. Kuo tinklas yra didesnis, tuo rimtesnio antivirusinės programos varianto gali prireikti.

Parašykite komentarą