Viena dažniausiai pasitaikančių ligų, kuria skundžiasi žmonės yra kraujagyslių ligos. Ši klastinga liga, reguliariai nesitikrinant sveikatos, gali užpulti labai netikėti. Nors ir atrodo, kad esame sveiki, užsiimame gan aktyviu gyvenimo būdu, bet net ir esant tokiai situacijai verta tikrintis pas kraujagyslių chirurgą. Gydytojas anksti diagnozavęs ligą gali užkirsti kelią nemaloniam gydymui ir nepageidaujamoms ligos pasekmėms.

Kas gali nutikti, jei laiku nebus kreipiamasi į gydytojus

Jeigu laiku nebus suskubta saugoti savo sveikatą, kaip įvardina kraujagyslių chirurgai, galima sulaukti labai liūdnų pasekmių, tokia kaip staigi mirtis (jei yra pažeidžiamos arterijos). Jeigu tinkamai neprižiūrėsime savo sveikatos ir nesitikrinsime, liga nebus diagnozuota ir nebus imtasi reikalingų veiksmų, kurie galėtų išgelbėti sveikatą. Uždelsta liga gali sukelti insultą arba infarktą. Tad pas šį gydytoją reikėtų lankytis reguliariai, o ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Taip ne tik galėsime padėti sau, bet ir galėsime prailginti kokybišką gyvenimą.

Kokias ligas gali diagnozuoti kraujagyslių chirurgai?

Kreipiantis dėl sveikatos problemų į šiuos gydytojus, jie gali padėti diagnozuoti šias ligas:

  1. Trombozę, kurios pasireiškia giliosiose venose;
  2. Limfostazę;
  3. Pilvo arterijų išsiplėtimą;
  4. Kūno dalių galūnių arterijų užakimą;
  5. Išsiplėtusių kojų venų ligas.

Kaip gydomos kraujagyslių ligos?

Tai yra labai individualu, nes kiekvieno žmogaus liga yra skirtinga. Kad būtų paskirtas tinkamas gydymas, pirmiausia vertėtų apsilankyti konsultacijai pas kraujagyslių chirurgą ir išsakyti visas kamuojančias problemas, tuomet jis apžiūrėjęs visas reikiamas vietas, galbūt paskirs atlikti papildomus tyrimus ar paskirs kitus reikiamus metodus, kurie bus reikalingi gydymui. Jeigu į gydytoją yra kreipiamasi dar ankstyvoje ligos stadijoje, tuomet tikėtina bus reikalingi tik vaistai ir gydymas bus nesudėtingas. Bet jei liga yra įsisenėjusi ir net yra pavojus sveikatai, tikėtina, kad gali prireikti net operacijos. Todėl, kad išvengti tokių nemalonių padarinių, visada verta laiku apsilankyti pas specialistą.

 Baimė gydyti kraujagyslių ligas

Daugelis pastebėję pirmuosius šios ligos požymius, delsia kreiptis į gydytojus, nes mano, kad bus reikalinga operacija, kuri bus sunkiai pakeliama ir pooperacinis laikotarpis bus labai varginantis. Tačiau šių laikų medicina yra labai pažengusi į priekį ir šios operacijos nebėra tokios sudėtingos, kokios būdavo anksčiau, kai ją reikėdavo daryti atviru pjūvių ir taip buvo šalinami dariniai, susidarantys venose. Dabar tokios operacijos dažniausiai atliekamos lazerio pagalba, po kurios gijimo laikotarpis yra žymiai lengvesnis, nei kad po chirurginės operacijos. Tad nereikėtų baimintis šios ligos gydymo ir galbūt, jei laiku bus kreipiamasi į specialistus, net nebus reikalinga operacija, o bus galima apsieiti tik vaistais. Bet kuriuo atveju, šį problema anksčiau ar vėliau turės būti gydoma, tad tikrai neverta delsti ir laukti sveikatos pablogėjimo.

Plačiau apie kraujagyslių chirurgą skaitykite Unavita svetainėje : https://unavita.lt/kraujagysliu-chirurgas/

Parašykite komentarą